AppleSpravodajstvo

6 špekulácií, ktoré o nových iPhone 12 zariadeniach nechcete počuť

Nové iPhone zariadenia by mohli byť ochudobnené o viacero vlastností, ktoré sa v minulosti spomínali

Predstavenie nových iPhone 12 zariadení sa pomaly, ale nezastaviteľne blíži a spolu so skracujúcim sa termínom, sa objavujú nové vlastnosti a špecifikácie zariadení, ktoré sú raz potvrdené a neskôr zas vyvrátené. Nižšie Vám prinášame prehľad vybraných špecifikácií, o ktorých sa v minulosti hovorilo, ale pravdepodobne ich v nových modeloch iPhone zariadení pravdepodobne nenájdeme. Ich sumár si pripravil portál idropnews.com.

Za menším balením sa schováva menej produktov

Podľa EverythingApplePro a Max Weinbacha (ide o známeho redaktora, ktorý pôsobí ako externý redaktor portálu xda-developers.com) sa budú nové iPhone 12 zariadenia dodávať v tenšom a dokonalejšom balení. Za touto zmenou však nestoja inovácie, ale to, že Apple nebude spolu so smartfónov predávať niekoľko ďalších súčastí, na ktoré sme boli doposiaľ zvyknutí. Podľa aktuálne dostupných informácií Apple nebude dodávať spolu s iPhone 12 EarPods a sieťový adaptér (teda nabíjačku). 20W adaptér sa bude predávať samostatne. V balení nových iPhone 12 zariadení nájdete okrem samotného smartfónu ešte nabíjací kábel a niekoľko návodov. Len pre zaujímavosť, o rovnakom kroku uvažuje aj spoločnosť Samsung.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iPhone 2_ocakavane balenie
Zdroj: EverythingApplePro

Vyššia cena

Cena by mala byť opäť vyššou. Analytik z Jeff Pu hovorí, že iPhone 12 v prevedení 5,4“ bude stáť 749$, hoci dávnejšie sa spomínala cena 649$ (nižšiu cenu spomínal Jon Prosser. Ide o známeho technologického novinára zameriavajúceho sa na spoločnosť Apple). Okrem iného aj táto cena je o 50$ vyššou, ako je to v prípade základného modelu iPhone 11 na americkom trhu. Vyššie ceny by sa mali pretaviť aj do ostatných modelov, pričom by sa mali vyšplhať nad 1000$.

iPhone 12_predpokladana cena
Zdroj: EverythingApplePro

120Hz ProMotion displej

Ross Young (ide o analytika, ktorý sa venuje oblasti displejov) a Max Weinbach prišli s informáciami, ktoré mnohých určite nepotešia. V minulosti sa spomínalo, že nová generácia príde s displejmi ProMotion so zobrazovacou frekvenciou 120Hz. Údajne ich mala spoločnosť aj aktívne testovať, nie však všetky testy dopadli podľa predstáv spoločnosti. Inžinieri Apple majú mať vraj dodatočný čas na to, aby vyriešili časť problémov, na ktoré narazili. Je však možné, že sa im v dôsledku časovej tiesne nepodarí.

iPhone 12_120Hz displej
Zdroj: EverythingApplePro

Nie všetky iPhone zariadenia budú podporovať 5G

Najnovšie správy hovoria, že nie všetky modely z produktovej rady iPhone 12 budú disponovať 5G konektivitou. Inými slovami, niektoré z modelov smartfónov pobežia stále na 4G. Druhým dychom však treba dodať, že zavedenie 5G technológie je aktuálne vo viacerých regiónoch sveta ešte len v plienkach, pričom jej masívne rozšírenie možno očakávať v období 2 až 5 rokoch,

iPhone 12_produktova rada mobilov
Zdroj: Youtube (EverythingApplePro)

Neskoršie predstavenie

Dátum predstavenia nových iPhone zariadení je ako na vážkach. Najnovšie správy hovoria, že tomu tak skoro nebude. Aktuálne sa najčastejšie spomína ako najskorší termín, ktorý je rovnako otázny, september, pričom v predaji by sa mohli smartfóny ocitnúť najskôr v októbri.

iPhone 12_predstavenie
Zdroj: EverythingApplePro

LiDAR skener je otázny

Apple mal údajne v pláne vybaviť nové modely zariadení iPhone 12 skenerom LiDAR. Zatiaľ možno však o tomto systéme počuť vcelku málo informácií. Preto je uvedenie tejto technológie vcelku otázne (Lidar je metóda na meranie vzdialeností osvetlením terča laserovým svetlom a meraním odrazu pomocou senzora).

iPhone 12_kamera_system lidar
Zdroj: EverythingApplePro
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close