APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

5 užitočných Android aplikácií, ktoré sme vám v minulosti odporučili, a do dnes ich aktívne používame aj my

Pozrite si zoznam Android aplikácií, ktoré bezpochyby svojimi kvalitami vyčnievajú nad ostatnými

Častokrát vám prinášame tipy na rôzne aplikácie, pričom zväčša sa snažíme sústrediť na tie, ktoré svojimi kvalitami vyčnievajú nad ostatnými, a zároveň sme o nich ešte nepísali. Tentokrát by sme sa však radi pozreli na aplikácie z iného uhľa pohľadu. Dôvodom je, že dnes by sme vám chceli dať do pozornosti aplikácie, na ktoré sme už upozorňovali, ale ktoré nás zaujali natoľko, že ich aktívne využívame na dennej báze aj my.

Aplikácie, ktoré sme v minulosti skúsili a doteraz ich používame

Nižšie sme si pre vás vybrali 5 aplikácií, ktoré používame na dennej báze. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Skener vo vrecku

Prvou aplikáciou, ktorú by sme vám týmto spôsobom chceli dať do pozornosti, je aplikácia AIR Scanner. Hoci z názvu možno dedukovať, že monitoruje lety lietadiel, tak v skutočnosti ide o aplikáciu schopnú premeniť kameru smartfónu na skener. Dostupnou je zadarmo a funguje na veľmi jednoduchom princípe.

AIRScanner : PDF Scanner, AI D
AIRScanner : PDF Scanner, AI D

Po otvorení aplikácie a zvolenia možnosti skenovania, potom budete môcť zosnímať vami požadovaný dokument. Následne budete môcť výslednú fotografiu orezať tak, aby bol viditeľným len samotný dokument. Výsledné skeny môžete potom spájať, upravovať prostredníctvom rôznych filtrov, a samozrejme aj zdieľať.

Odomykanie počítača prostredníctvom smartfónu

Druhá aplikácia, ktorá nás zaujala natoľko, že ju do dnešných dní aktívne používame, je Remote Fingerprint Unlock. Aplikácia je dostupná rovnako zadarmo prostredníctvom obchodu Google Play.

Remote Fingerprint Unlock
Remote Fingerprint Unlock
Developer: Rusu Andrei
Price: Free

Ako už z názvu plynie, tak aplikácia slúži na vzdialené odomykanie zariadenia. Konkrétne pomocou aplikácie je možné odomykať počítač s operačným systémom Windows 10. Návod, ako môžete spojazdniť túto aplikáciu, nájdete v tomto článku, kde sme sa venovali postupu krok za krokom.

ako odomknut pocitac pomocou smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, návodu sa určite nezľaknite, je vcelku jednoduchým. Potrebné je si stiahnuť aplikáciu do smartfónu a do počítača. Následne uzamknete počítač (len v tomto režime je aplikácia schopnou komunikovať so smartfónov) a potom spárujete  váš smartfón s PC prostredníctvom Bluetooth. Potom budete môcť odomykať váš notebook, či PC prostredníctvom smartfónu.

Prepojenie smartfónu s počítačom

Jednou z ďalších aplikácií, ktorú využívame na dennej báze, je Váš telefón. Ide o aplikáciu od spoločnosti Microsoft, ktorá je schopnou prepojiť smartfón s počítačom.

Link zu Windows
Link zu Windows
Price: Free

Aplikácia vo svojej podstate umožňuje synchronizáciu notifikácií zo smartfónu s počítačom, prístup k SMS správam a k telefonátom. Rovnako môžete pomocou aplikácie volať z počítača, prípadne odosielať správy, či reagovať na notifikácie.

Telefonovanie prostrednictvom pocitaca
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem iného, ak disponujete jedným z týchto Samsung zariadení, tak môžete dokonca púšťať v rozhraní počítača mobilné aplikácie.

Aplikácia Telefón od Google

Nie je smartfónu, ktorý by nemal vstavanú aplikáciu Telefón, prostredníctvom ktorej je možné telefonovať, ale aj napriek tomu vám dávame do pozornosti obdobnú aplikáciu, ktorá je od spoločnosti Google. 

Telefon App von Google
Telefon App von Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Dôvodom prečo vám dávame aplikáciu do pozornosti nie je ani tak rozhranie, ktoré je pokladané za jedno z najlepších, ale extra funkcie. Jednou z takýchto funkcií je napríklad možnosť identifikácie volajúceho a spamu. Funkciu je možné aktivovať prostredníctvom cesty Nastavenia > Identifikácia volajúceho a spamu > Zobraziť ID volajúceho a spamu.

Identifikacia spamovych hovorov google telefon
Zdroj: Vosveteit.sk

Vo svojej podstate táto funkcia funguje na tom princípe, že identifikuje meno volajúce (prevažne firmy a rôzne inštitúcie) prostredníctvom záznamom zo služby Moja Firma na Googli. Rovnako je aplikácia schopná filtrovať spamové hovory.

New Pipe – YouTube aj na pozadí

Poslednú aplikáciu, ktorú by sme vám chceli dať extra do pozornosti, je New Pipe. Ide o aplikáciu, ktorá umožňuje počúvať hudbu z YouTube na pozadí smartfónu. Okrem iného umožňuje aj sťahovanie videí.

Youtube prehravanie hudby na pozadi
Zdroj: Vosveteit.sk

Druhým dychom však treba dodať, že nejde o aplikáciu, ktorú by ste stiahli z Google Play. Dostupnou je z alternatívnych obchodov, ako je napríklad apkmirror.com, či Aptoide a ďalšie. Ako funkcia funguje vrátane postupu, ako ju môžete nainštalovať, si môžete pozrieť v tomto návode.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close