NávodySpravodajstvoXiaomi

5 trikov v MIUI nadstavbe, ktoré by ste mali poznať

5 tipov a trikov v MIUI nadstavbe, ktoré vám zefektívnia prácu s Vašim Xiaomi smartfónov. Ktoré z nich ste poznali, a ktoré sú pre Vás novinkou?

Po dlhšej dobe sme si pre Vás opäť pripravili sériu tipov a  trikov z nadstavby MIUI 10, ktorú nájdete v  telefónoch Xiaomi, resp. Redmi. Naposledy sme Vám ukázali  rozšírené možnosti nastavení zvuku, ako vypnúť automatické spúšťanie aplikácií po zapnutí telefónu a ďalšie triky. Dnes sme si pre Vás pripravili ďalších 5 trikov, ktoré ste pravdepodobne doteraz nepoznali.

Takto vymažete objekty z fotografií

Určite sa Vám stalo, že  sa Vám niekedy niekto, alebo niečo dostalo do záberu. Fotografiu nemusíte hneď zahadzovať. V rámci aplikácie Galéria zvoľte v ponuke (pozn. redakcie: v lište v dolnej časti obrazovky) položku Skrášliť > Vymazať > Objekty. Následne je potrebné postupne vyznačovať (nie naraz, ale postupne) predmet, ktorý chcete odstrániť. Namiesto pôvodného predmetu algoritmus vloží do fotografie najbližšie pixely, ktoré následne upraví. Lepšie je však raz vidieť, ako 10-krát počuť. Nižšie si môžete pozrieť, ako aplikácia funguje v praxi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rýchly prístup k rôznym k  funkciám aplikácií

Vedeli ste, že podržanie aplikácie na domovskej stránke obrazovky neslúži len na premiestnenie alebo odstránenie aplikácie? Pri jej dlhšom podržaní získate aj rýchly prístup ku vybraným funkciám aplikácie, k widgetom, či k informáciám o  samotnej aplikácii.

MIUI 10 rychly pristup k funkciam aplikacie
Zdroj: VoSveteIt.sk

Zdieľajte súbory pomocou aplikácie Mi Drop

Môžete sa rozlúčiť s  aplikáciami tretích strán určených na zdieľanie súborov zo smartfónu. Xiaomi telefóny ponúkajú vstavanú aplikáciu Mi Drop, ktorá je jednoduchá a intuitívna. Primárne slúži na zdieľanie súborov medzi zariadeniami.

Uzamknite si aplikácie s  citlivým obsahom

Využíva Váš smartfón aj niekto iný, a  máte v ňom citlivé údaje? Prípadne nechcete, aby sa Vám niekto prehrabával fyzicky v aplikáciách?  Choďte do Nastavení telefónu, vyhľadajte v stavovom riadku „Zámok aplikácií“, a zvoľte aplikácie, do ktorých chcete obmedziť prístup.

Zmeňte si v  stavovom riadku indikátor batérie na percentá

Chceli by ste mať namiesto grafického indikátora stavu batérie percentá? Otvorte si Nastavenia telefónu a  napíšte do stavového riadku „Upozornenia“. Položku otvorte,  a z ponuky vyberte „Štýl ikony batérie“. V rámci neho zvoľte možnosť Percentá.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close