2K rozlíšenie nemusí byť len pre vyvolených. Pozrite si tento nadupaný notebook so skvelou cenovkou

Zdroj: vlastný

Notebooky častokrát sú pre mnohých menej nedostupné, teda aspoň tie výkonnejšie s ktorými sa nemusíte báť pustiť nejakú hru alebo pracovať s väčšími dátovými súbormi, napríklad v Exceli. O to viac nás teší, že GearBest v spolupráci s výrobcom notebookov Chuwi sa pustil do kampane (celú kampaň nájdeš na odkaze), v rámci ktorej je možné získať za výrazne lepšiu cenu či už prenosný počítač alebo tablet. Poďme sa pozrieť na tie najzaujímavejšie kúsky.

Prvým fešákom na „holenie“ je chuwi LapBook 12.3, ktorý  je dostupný so skutočne slušnou výbavou a v perfektnom prevedení spolu aj s bezplatnou  licenciou na Windows 10 vo verzii Home.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Youtube.com

Prejdime však k špecifikáciám zariadenia. Dominantou zariadenie je 12.3“ palcový 2K displej. Áno čítate správne 2K displej (2736 x 1824 bodov). V útrobách zase nájdeme proces od známeho výrobcu Intel – Celeron N3450 Quad Core (nová generácia Apollo lake procesorov), pracujúci na frekvencii od 1.1GHz až po 2.2GHz. Inými slovami, výkon sa vám automaticky zvýši keď to bude potrebné, výsledkom toho je lepšia výdrž batérie, menšie zahrievanie zariadenia a podobne. To však nie je všetko, o multitasking sa stará až 6GB DDR3 operačnej pamäte (celkovo v PC nájdete 3 sloty na RAMku, teda nebude problém ani v prípade potreby spraviť upgrade). Operačnú pamäť RAM dopĺňa ešte 64GB úložný priestor, ktorý je možné rozšíriť o SSD kartu. Poteší hlavne technológia M.2SSD, vďaka ktorej nepocítite či sú vaše dáta uložené na disku alebo nie.

Zdroj: GearBest.com

Prejdime teraz k unibody telu, ktoré je vyhotovené z kovu brúseného CNC technológiou. Celková hrúbka zariadenie je 0,8cm a váži len 1.4KG. Inými slovami – fešák na prvý pohľad. Mimochodom, do tohto tenučkého tela sa podarilo výrobcom zakomponovať aj integrovanú grafickú kartu Intel HD 9. generácie, ktorá zvláda napríklad 4K videá či stredne náročné hry.

Mimochodom, cena zariadenie je momentálne 275€ po 25% zlacnení, preto ak uvažujete o novom notebooku tak Chuwi pri obmedzenom rozpočte môže byť pre vás ideálna voľba. PS: ak sa pre neho rozhodnete nezabudnite odkliknúť možnosť dokúpenia dodatočnej výbavy za 0.00€, ktorej pôvodná cena je niečo okolo 40€ (Featured Products).

CHUWI LapBook nájdeš tu

Ak by si uprednostnil radšej tablet, nižšie máme pre teba tip

Ak nie ste stotožnený s novým notebookom a chceli by ste ostať ešte viac mobilný tak vám do pozornosti dávame tento podarený tablet – CHUWI HI10 Plus s dual boot systémom (Windows 10 + Android 5.1).

Ak sa pýtate čo je na tomto tablete zaujímavé okrem dual boot systému, tak je to jeho výbava v kombinácii s cenovkou pod 150€. Poďme sa pozrieť na ňu bližšie.

Na prednej strane nájdeme veľký 10.8“ displej s FULL HD rozlíšením, ktoré sa stáva pomaly štandardom. Nechýba ani podpora technológie IPS pre lepšie vykreslenie farieb.

Zdroj: vlastný

Pod kapotou tohto displeja srdce zariadenie tvorí procesor Intel Cherry TRail X5 Z8350 Quad Core pracujúci na frekvencii od 1.44GHz až po 1.92GHz, ktorý v kombinácii spolu s 4GB DDR3 ramky a 64GB úložným priestorom s možnosťou rozšírenia tvorí ideálneho multimediálneho parťáka. Mimochodom, nechýba ani integrovaná grafická karta Intel HD Graphic 400 GPU s podporou DirectX 12.

Zdroj: GearBest.com

Zariadenie záujemcov poteší aj výbavou viacerých slotov ako je napríklad slot pre pamäťovú kartu, USB Type-C port, Micro USB. Micro HDMI či klasický 3.5 jack. O kenektivitu na cestách sa bude dalej starať aj veľkokapacitná batéria s 8400mAh. K zariadeniu je možné mimochodom dokúpiť si aj klávesnicu, ktorá ho premení v malý prenosný notebook. PS: šírka zariadenie je len 8.5mm.

Tvoj tablet CHUWI H10 nájdeš tu

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre