ANDROIDBezpečnosťSpravodajstvoXiaomi

12 smartfónov od spoločnosti Xiaomi tento rok stratí podporu: Je medzi nimi aj ten váš?

Xiaomi sa pripravuje na novú éru s operačným systémom HyperOS. Tento rok stratí podporu 12 modelov Xiaomi.

Spoločnosť Xiaomi vstupuje do novej éry s operačným systémom HyperOS. Čoraz viac zariadení dostane podporu tohto operačného systému, no niektoré modely v tomto roku definitívne ju ale naopak stratia. Aké modely to sú?

Portál MundoXiaomi informuje, že tento rok stratí podporu až 12 modelov smartfónov značky Xiaomi. Znamená to, že tieto modely už nebudú naďalej dostávať aktualizácie, ani bezpečnostné opravy.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Niektoré z nižšie uvedených modelov už nedostávajú aktualizácie s novými funkciami nejakú dobu, no tento rok sa oficiálne skončí aj podpora z hľadiska bezpečnostných aktualizácií. Znamená to, že ak vlastníte niektorý z nižšie uvedených zariadení, mali by ste uvažovať o investícii do nového modelu.  

Bezpečnostné aktualizácie pomáhajú udržiavať zariadenie chránené pred malvérom a ak máte zariadenie, ktoré ich už nedostáva, mohlo by sa stať terčom pre hackerov a iných kyberzločincov. V smartfóne totiž mohli ostať bezpečnostné slabiny, ktoré kyberzločinci objavili a keďže už model nie je podporovaný, tieto bezpečnostné slabiny ostanú neopravené.  

Hackeri vyhľadávajú staršie zariadenia, pretože práve cez ne sa vedia najľahšie dostať k ďalším obetiam a ukradnúť im dáta alebo získať prístup k bankovým aplikáciám. 

Keď smartfón stratí podporu a už ďalej nedostáva aktualizácie, znamená to, že niektoré aplikácie môžu postupom času začať fungovať nesprávne. Mnohé aplikácie totiž neustále prinášajú nové funkcie a možnosti, ktoré sa spájajú s aktuálnou verziou Androidu alebo iného operačného systému, na ktorom bežia. Spočiatku môžete pozorovať horší výkon aplikácie, mrznutie a postupom času sa môže stať, že sa vám aplikácia nespustí vôbec.  

Smartfóny bez podpory teda do budúcna prinesú len komplikácie. Ako sme spomenuli, tento rok stratí oficiálnu podporu 12 modelov Xiaomi smartfónov a ak v zozname nižšie nájdete aj ten váš, je najvyšší čas uvažovať o náhrade. 

Ktoré smartfóny stratia tento rok podporu?  

 • POCO M5s: júl 2024 
 • POCO M3 Pro 5G: apríl 2024 
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE: august 2024 
 • Redmi 10: august 2024 
 • Redmi 10 2022: december 2024 
 • Redmi Note 10 5G: apríl 2024 
 • Xiaomi Mi 11 Ultra: apríl 2024 
 • Redmi Note 10S: apríl 2024 
 • Redmi Note 10T 5G: apríl 2024 
 • Xiaomi Mi 11 Lite 5G: apríl 2024 
 • Redmi Note 10 Pro: marec 2024 
 • Redmi Note 10 Pro Max: marec 2024 

Ak už uvažujete o kúpe nového smartfónu, určite si prečítajte aj tento článok. Ako sme už spomínali na začiatku, známu Android nadstavbu MIUI už čoskoro nahradí operačný systém HyperOS a v článku sa dozviete, aké modely dostanú tento nový operačný systém už čoskoro. Nový HyperOS má byť ľahší a rýchlejší oproti MIUI a čo je jeho hlavným ťahúňom, ponúkne novú éru konektivity a bude využívať aj možnosti umelej inteligencie.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close