SpravodajstvoTechnológie

Známy software, ktorý mal chrániť PC distribuoval takmer mesiac škodlivý malware. Patríte medzi zasiahnutých používateľov aj vy?

Spoločnosť Piriform, ktorá stojí za známym softwareom „CCleaner“ oznámila prostredníctvom svojho blogu správu, ktorá určite mnohých používateľov tohto programu nepoteší.

Software CCleaner funguje na čistenie počítača a zvyšovanie jeho výkonnosti či optimalizáciu, to sa mu však v posledných dňoch až tak moc nedarilo. Distribuoval totiž počas 15. agusta až 12. septembra škodlivý software, ktorý posielal jeho autorom viacero informácií ako sú názov PC, inštalovaný a bežiaci software, informácie o Windows aktualizáciách či adresy sietí na zariadeniach MAC. Však najhorším rizikom pri tomto škodlivom software bolo to, že mohol na diaľku ovládať PC a sťahovať a inštalovať binárne súbory.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mimochodom, tento software patrí medzi jeden z najrozšírenejších. Celkovo CCleaner eviduje viac ako 2 miliardy používateľov a viac ako 5 miliónov inštalácií mesačne. Preto, ak máte jednu z týchto verzií softwaru – CCleaner 5.33.6162 a CCleaner Cloud 1.07.3191, tak vám odporúčame čo najskôr spraviť jeho aktualizáciu.

Zroj: Piriform

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close