HuaweiSpravodajstvo

Život bez služieb Google je výzvou. Hovorí vysoký predstaviteľ Huawei

Huawei priznáva, že život bez služieb spoločnosti Google nie je prechádzkou ružovou záhradou. Ale aj napriek tomu sa spoločnosti celkom darí.

Hoci finančné výsledky spoločnosti Huawei vyzerajú pozitívne, a  to aj napriek sankciám zo strany americkej vlády, tak aj napriek tomu život bez služieb spoločnosti Google nie je prechádzkou ružovou záhradou.  Priznáva to vysoký predstaviteľ spoločnosti Huawei, Joy Tan (pozn. redakcie: americký prezident spoločnosti pre verejná záležitosti). Konkrétne hovorí, že život bez Google služieb ako sú Play Store, Chrome, Mapy a ďalšie je výzvou.

Ďalej odhalil to, že bude trvať nejakú dobu ešte, kým bude nimi predstavený operačný systém HarmonyOS prispôsobený pre sadu služieb Google pre Android. Len pre zaujímavosť, jeho tvrdenie si čiastočne protirečí s  viacerými vyjadreniami CEO spoločnosti Huawei, ktorý zas viackrát spomínal, že HarmonyOS je schopný robiť to čo potrebujú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vráťme sa však téme. Huawei v  dôsledku sankcií stratil možnosť kooperácie s americkými spoločnosťami ešte v prvej polovici tohto roka. Americká vláda hoci udelila dočasné licencie pre Huawei, aby mohla obchodovať aj naďalej s americkými spoločnosťami, tak licencie sa netýkali novopredstavených zariadení. Spoločnosť však aj napriek tomu predstavila viacero novým smartfónov, najviac spomínanými však sú zariadenia Mate 30 a  Mate 30 Pro, ktoré boli predstavené v druhej polovici septembra. Obe zariadenia prišli bez služieb spoločnosti Google, s výnimkou open-source softvéru v podobe operačného systému Android. Neznamená to však, že do smartfónu nieje možné nahrať napríklad prehliadač Chrome či iné služby od Google, je to však extra komplikácia, ktorú je síce  relatívne jednoduché obísť, ale je to otrava. Inými slovami, všetky aplikácie z obchodu Google Play (vrátane služieb Google) musia byť do zariadenia inštalované ručne. V  súčasnosti na týchto zariadeniach nájdete konkurenčný obchod Huawei AppGalery.

Americká vláda uvalila sankcie na čínsky Huawei z  dôvodu, že má obavy z možnej špionáže prostredníctvom zariadení spoločnosti, ktoré sa však nikdy nepotvrdili a  neboli ani nijak širšie verejne komunikované.

Mimochodom, aj napriek sankciám zo strany americkej vlády a  viacerým problémom, ktoré vyvolali, tak spoločnosti sa celkom darí. Podľa zverejnených finančných výsledkov spoločnosť predala doteraz o 26% viac zariadení ako v minulom roku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close