SpravodajstvoXiaomi

Získa váš Xiaomi smartfón aktualizáciu na MIUI 14? Táto aplikácia vám to prezradí už dnes!

Komunita Xiaomiui aktualizovala svoju aplikáciu, pričom pridala podporu pre kontrolu kompatibility so systémom MIUI 14.

Príchod novej verzie nadstavby MIUI 14 sa nezadržateľne blíži a viacerí používatelia smartfónov sa už teraz pýtajú či aj ich model bude môcť získať túto aktualizáciu. Podľa najnovších informácií by prvá verzia systému mohla prísť do prvých Xiaomi smartfónov už koncom tohto roka, pričom by sme mohli rátať s mesiacom november. Napriek tomu sa už dnes objavujú aktualizačné zoznamy, pričom s jedným takým prišla aj komunita Xiaomiui, ktorá úzko spolupracuje práve so Xiaomi. Pre jednoduché skontrolovanie kompatibility svojho smartfónu so „štrnástkou“ si môžete do svojho zariadenia nainštalovať aplikáciu, ktorá by mala byť naozaj povinnou výbavou pre Xiaomi, Redmi a Poco zariadenia.

Využite aplikáciu MIUI Updater pre skontrolovanie kompatibility s MIUI 14

O aplikácii MIUI Updater sme vás v minulosti už informovali. Ide o skvelú aplikáciu práve od komunity Xiaomiui, ktorá nás dokáže informovať o nových verziách systému pre náš smartfón a taktiež o kompatibilite nášho zariadenia s novými funkciami. Najnovšie si však táto aplikácia prešla aktualizáciou. Tá pridala okrem kontroly kompatibility so systémom Andrioid 13 aj podporu pre kontrolu kompatibility s MIUI 14. Tento ukazovateľ nahradil kontrolu pre aktualizáciu na MIUI 13, ktorá už prišla do väčšiny podporovaných modelov.

Pre skontrolovanie kompatibility vášho modelu s nadstavbou MIUI 14 si tak stačí nainštalovať aplikáciu MIUI Updater. Prípadne ak ju vo svojom smartfóne už máte, stačí si ju aktualizovať. Aplikácia sama identifikuje váš smartfón a následne vám povie či získate aktualizáciu na „štrnástku“ aj vy. Nová verzia systému by mala priniesť menšie úpravy používateľského rozhrania, no s novými funkciami nerátajme. Xiaomi sa má v tejto verzii systému sústrediť skôr na stabilitu a bezpečnosť systému. Ak teda vo svojom smartfóne aplikáciu MIUI Updater ešte nemáte, mali by ste to čo najskôr napraviť.

MIUI Updater
MIUI Updater
Developer: Xiaomiui
Price: Free

Aplikácia má však viacero využití

Okrem toho, že si v aplikácii MIUI Updater viete skontrolovať kompatibilitu svojho smartfónu s najnovšou verziou systému v podobe Android 13 a MIUI 14, určite vás poteší aj iná funkcia. Vzhľadom k tomu, že aplikácia automaticky rozpozná váš smartfón, vie vám pomôcť nainštalovať si najnovšiu verziu systému. V prípade, že aktualizáciu vo svojom smartfóne ešte neregistruje vám ju ponúkne na inštaláciu. Takým spôsobom viete mať svoj smartfón vždy s najnovšou verziou systému.

MIUI Updater MIUI 14
Zdroj: Vosveteit.sk

Aplikácia MIUI Updater je jednoduchá na používanie a ponúka prehľadné rozhranie pre všetko, čo potrebujete spraviť. Ako sme už vyššie spomenuli, práve táto aplikácia by mala byť povinnou výbavou pre všetky Xiaomi, Redmi aj Poco smartfóny. Ak ju teda ešte vo svojom smartfóne stále nemáte, mali by ste si ju čo najskôr nainštalovať.

Získate do svojho smartfónu ešte aktualizáciu na MIUI 14? A poznali ste túto aplikáciu aj predtým? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close