HuaweiSpravodajstvo

Zhao Ming: „Honor bude zohrávať dôležitú úlohu pri budovaní Mobilných služieb Huawei…“

Generálny riaditeľ spoločnosti Honor si myslí, že budú zohrávať významnú úlohu pri budovaní Mobilných služieb Huawei (HMS).

Prezident spoločnosti Honor, ktorá patrí pod krídla Huawei hovorí, že ich spoločnosť bude hrať kľúčovú úlohu pri budovaný ekosystému Huawei Mobile Services (Mobilné služby Huawei / HMS) a HarmonyOS.

Podľa správ, ktoré priniesol portál Huaweicentral.com, Zhao Ming (prezident spoločnosti Honor) poslal list zamestnancom spoločnosti, v ktorom hovoril, že Honor vstupuje do modernej éry, a že sú pripravení zohrávať veľkú úlohu v rozširovaní HMS.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Honor využije svoju mladú armádu (spotrebiteľov) v spolupráci so značkou Huawei pri vytvorení nového ekosystému samostatne vyvinutých čipov + Hongmeng OS (HarmonyOS),“

Mobilné služby Huawei

Mobilné služby Huawei sú vo svojej podstate set vývojárskych nástrojov, ktoré majú vývojárom zjednodušiť proces prinesenia ich aplikácií na ekosystém spoločnosti Huawei. Spoločnosť Huawei v dôsledku pretrvávajúcich sankcií zo strany americkej vlády sa rozhodla vymeniť Mobilné služby Google, za vlastné riešenie. Cieľom spoločnosti je naplniť vlastný obchod App Gallery novými aplikáciami a hrami. Koncom decembra spoločnosť začala s aktívnym testovaním HMS, v rámci ktorých sprístupnila aplikačný balík obsahujúci 6 HMS aplikácií pre vývojárov. Okrem toho, spoločnosť uvoľnila aj 8 nových základných aplikácií pre používateľov ekosystému spoločnosti.

Rotujúci riaditeľ spoločnosti, Eric Xu, v rámci predošlých správ povedal, že budúci rok (pozn. redakcie: 2020) bude pre nich výzvou a ich hlavným cieľom bude „prežiť na trhu“. Pravdepodobne týmito slovami narážal na to, že nemôžu v nových zariadeniach využívať služby spoločnosti Google, a v roku 2020 ich čaká vlna generačnej obmeny smartfónov vo viacerých regiónoch sveta (pozn. redakcie: problém obmeny zariadení je hlavne problémom regiónov mimo domovskej Číny, v ktorej služby spoločnosti Google nie sú využívanými v tak veľkej miere, ako v iných regiónoch).

Generálny riaditeľ spoločnosti Ren Zhengfei odhaduje, že vybudovanie nového ekosystému založenom na ich riešení by malo trvať 2 až 3 roky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close