Spravodajstvo

Záujem o skladacie smartfóny bude rásť, hovoria analytici. Takáto je predikcia predajov!

IDC hovorí, že skladacie smartfóny sa postupne dostávajú do rúk čoraz väčšieho množstva ľudí, pričom tento trend bude aj naďalej pokračovať.

Keď príde reč na skladacie smartfóny, tak mnohí o tomto type zariadenia stále pochybujú. Výrobcovia smartfónov však dobre vedia, že pomaly sa menia návyky a preferencie používateľov a preto investujú nemalé prostriedky a energiu do vývoja tohto typu zariadení. Zdá sa, že to majú všetko dobre spočítané, naznačujú dáta zo spoločnosti IDC.

Analytici z IDC najnovšie prišli s predikciou predajov skladacích smartfónov na najbližšie roky. Hovoria, že záujem o tento typ telefónov bude raketovo rásť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Záujem o skladacie smartfóny rastie

Podľa publikovaných dát, v roku 2020 bolo dodaných 1,9 milióna zariadení tohto druhu. Rok na to, ich bolo už predaných 7,1 miliónov. Inými slovami, záujem o tieto telefóny stúpol o 264,3%. Bezpochyby tomu dopomohla nielen širšia ponuka skladateľných zariadení, ale aj cena, ktorá postupne klesá. Jedným vôbec z prvých zariadení tohto druhu, ktoré je cenovo dostupnejšie, je Z Flip 3.Treba však uviesť, že vo všeobecnosti stále ide o zariadenia, ktoré svojou cenou patria medzi najdrahšie smartfóny na trhu. V mnohých prípadoch sú dokonca drahšími, ako špičkové notebooky.

„Napriek ich malému podielu na trhu predstavujú skladacie zariadenia veľkú príležitosť pre predajcov. Z hľadiska spotrebiteľa predstavujú skladacie zariadenia najinovatívnejšiu vizuálnu zmenu, ktorá sa u smartfónov vyskytuje, a preto ide o segment, ktorý predajcovia nemôžu ignorovať. V komerčnom segmente sa tiež predávajú skladacie zariadenia ako náhrada za telefón aj tablet.“ píše IDC v publikovanej správe.

Samsung ukazuje, že existuje dopyt po skladacích telefónoch

Analytici ďalej dodávajú, že nedávny úspech spoločnosti Samsung v oblasti skladacích smartfónov, vdýchol do segmentu skladateľných zariadení nový vietor.

„Nedávny úspech skladacích zariadení od Samsungu dal tejto kategórii nový život, keďže konkurenti sa ponáhľajú vstúpiť na trh,“ povedal Anthony Scarsella. „Samsung dokázal, že existuje dopyt spotrebiteľov po skladacích telefónoch, keď dosiahnu správnu cenu a majú stabilnejšiu konštrukciu.“ Dodal Scarsella.

Prejdime už k samotnej predikcii, ktorá naznačuje, že najbližšie roky, bude o skladacie smartfóny rásť záujem aj naďalej. Podľa analytikov, v roku 2025, bude predaných 27,6 miliónov telefónov so sklápacou obrazovkou. Analytici rovnako odhadujú, že v roku 2025, bude celkovo predaných 1,518 miliardy smartfónov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close