AppleSpravodajstvo

Zatiaľ čo priemerný Nemec zarobí na nový iPhone 11 Pro za 10 dní, tak Slovák na neho pracuje 1 mesiac

iPhone 11: Priemerný Slovák na nový iPhone 11 Pro musí pracovať 1 celý mesiac, zatiaľ čo priemerný Nemec 10 dní.

Spoločnosť Apple 2 dni dozadu predstavila radu nových produktov, vrátane nových telefónov iPhone, ktoré nie sú lacnou záležitosťou. Portál Picodi.com  vytvoril takzvaný “Index iPhone 2019”, kde prepočítal počet potrebných odrobených dní v jednotlivých krajinách, ktoré sú potrebné na to, aby ste si mohli zadovážiť nový iPhone 11 Pro (64GB verziu).

Zatiaľ čo priemerný Nemec robí na nový iPhone 9,9 dňa, tak Slovák 31,7

Picodi zozbieralo komunikované ceny zariadenia iPhone 11 Pro od autorizovaných predajcov  v jednotlivých krajinách. V prípade, ak neboli dostupné, tak bola použitá cena zo stránok spoločnosti Apple. Následne Picodi zozbieralo priemerné mzdy z oficiálnych zdrojov vybraných krajín, ktoré vydelilo číslom 21, čo je priemerný počet pracovných dní počas mesiaca. V poslednom kroku Picodi vydelilo cenu iPhone 11 Pro s číslom, ktoré jej vyšlo ako priemerný denný zárobok.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nižšie si môžete pozrieť prehľadnú tabuľku, ktorá prezentuje počet potrebných odpracovaných dní na to, aby ste si mohli kúpiť nový iPhone 11 Pro.

sk-iphone-index-2019
Zdroj: picodi.com

Prekvapil Vás výsledok tohto prieskumu? Ako môžetei vidieť vyššie, tak na čele rebríčka, s najatraktívnejším pomerom ceny a priemernej mzdy sú Švajčiarsko, USA a Luxembursko.  Priemerný Švajčiar by podľa štatistiky mal zarobiť na iPhone 11 Pro za 4,8 dní, Američan za 5,8 dní a Luxemburčan za 6,7 dní . Na opačnom konci sú zas krajiny ako Mexiko, kde na nový iPhone zarobí priemerný  človek  za 54,2 dňa, Čierna Hora, kde na nový iPhone je potrebné odrobiť  v priemre 48,5 dňa, či Rusko, kde na nový iPhone treba  v priemere pracovať 47 dní.

Pri pohľade na nevyhnutný počet odpracovaných dní na kúpu nového iPhone telefónu, by sme Vám radi dali do pozornosti jeden z citátov urugajského prezidenta José Mujica, ktorý sa pokladá za jedného z najskromnejších prezidentov na svete:

“Neplatíme peniazmi, ale časom, ktorý vymieňame za tovary a služby”

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close