APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Zapnite si v Chrome funkciu posúvania otvorených kariet už dnes. Pozrite sa, ako na to!

Pozrite sa, ako si môžete prostredníctvom experimentálnych funkcií v prehliadači Chrome zapnúť funkciu posúvania otvorených kariet.

Mnohí z nás aktívne pracujú s viacerými otvorenými kartami v prehliadači súčasne. Mnohokrát tieto karty sa nezmestia do vrchného panelu, resp. sú natoľko malými, že je náročné medzi nimi listovať. Ide obzvlášť o situácie, kedy pracujete so zmenšeným oknom prehliadača a v druhej časti obrazovky máte zapnutý nejaký ďalší program, či video.

Chrome moznost posuvania kariet v prehliadaci
Zdroj: Vosveteit.sk

A práve na tento problém práce s otvorenými kartami reaguje spoločnosť Google v najnovšej verzii prehliadača Chrome. Zatiaľ však nejde o verejne dostupnú funkciu, ale o funkciu, ktorú je možné zapnúť pomocou skrytých nastavení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takto si môžete zapnúť funkciu posúvania otvorených kariet v Chrome

V prípade, ak by ste si chceli túto funkciu zapnúť už dnes, tak je potrebné otvoriť skrytú ponuku nastavení pomocou otvorenia ponuky chrome://flags (pozn. redakcie: adresu vložte do adresného riadku a otvorte ju ako klasickú internetovú stránku). Následne sa vám otvorí ponuka, ako môžete vidieť nižšie.  Z dostupnej ponuky potom vyhľadajte „Scrollable TabStrip“ a túto funkciu zapnite (zvoľte možnosť Enabled). Následne reštartujte prehliadač.

funkcia posuvanie kariet v prehliadaco Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne ovládanie tejto funkcie je veľmi jednoduché, potom ako nabehnete myšou na otvorené karty (pozn. redakcie: musíte mať viac otvorených kariet, ako sa zmestí do vrchnej lišty) začnite rolovať kolieskom na myške. Potom dôjde k posúvaniu otvorených kariet.

funkcia rolovatelnych kariet
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, funkciu môžete zapnúť v komerčne dostupnej verzii prehliadača Chrome od verzie 88.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close