ANDROIDSpravodajstvo

Zamestnanec Samsungu bol zatknutý pre krádež 8 474 smartfónov

Imobilný zamestnanec spoločnosti Samsung bol nedávno zatknutý pre krádež 8 474 smartfónov, ktoré ukradol priamo z pracoviska. Smartfóny následne predával obchodníkom v iných krajinách.

Zamestnanec z hlavnej ústredne pre výrobu v meste Suwon v Južnej Kórei prepašoval smartfóny v celkovej hodnote až 800 miliónov Juhokórejských wonov, čo je v prepočte 634 205 EUR. Spoločnosť Samsung na tento čin prišla až po dvoch rokoch. Už zatknutý zamestnanec s menom Lee prvé smartfóny spreneveril v decembri v roku 2014 a posledné kusy ukradol v novembri minulého roku. Lee sa prezradil najmä tým, že smartfóny ktoré následne predával do Vietnamu mali iba testovacie batérie z továrne s označením „Not for sale“ (nieje na predaj).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: androidauthority.com

Zrejme si kladiete otázku ako sa mu to podarilo. Keďže Lee používal invalidný vozík, každý deň sa vyhol kontrole skenermi. Takejto kontrole sa musia normálni zamestnanci podrobiť každý deň pri východe z pracoviska. Peniaze získané z predaja smartfónov využil na splatenie svojho dlhu vo výške 713 481 EUR najmä z hrania hazardných hier. Tento dlh možno stihol splatiť, ale asi má na krku ďalší veľký problém.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close