HuaweiSpravodajstvo

Zamestnanci spoločnosti Huawei si výrazne polepšia. Spoločnosť sa chce finančne odvďačiť za podporu počas obchodnej vojny

Na zamestnancov čakajú veľké finančné bonusy a dvojnásobné výplaty

Spoločnosť Huawei plánuje svojich zamestnancov potešiť obrovskými finančnými odmenami, bonusmi a dvojitými výplatami. Čínsky gigant sa chce touto cestou odvďačiť svojim zamestnancom za veľkú podporu a náročné obdobie počas obchodnej vojny USA a Číny, kvôli ktorej bola spoločnosť Huawei takmer úplné odpísaná , a samozrejme stále je, z amerického trhu, informuje portál Techradar.com.

Odpísanie z amerického trhu a následné spustenie obrovského vývoja

Väčšina našich čitateľov určite zaznamenala, že spoločnosť Huawei je z amerického trhu odpísaná už pomerne dlhú dobu. Spoločnosť bola označená za bezpečnostnú hrozbu, pričom v USA nemôže predávať žiadne svoje produkty. Veľmi zasiahnutý bola však 5G infraštruktúra v USA, ktorá sa spočiatku spoliehala práve na technológie od Huawei, ktoré však boli neskôr zakázané. Pre spoločnosť Huawei to znamenalo obrovské finančné straty, no ohrozený bol aj následný vývoj technológií. Huawei však s takýmto scenárom počítal už vopred.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čínsky technologický gigant bol na takúto situáciu pomerne dobre pripravený a ihneď po stopnutí dodávok na americký trh sa pustil do intenzívneho vývoja vlastných riešení, keďže žiadna z amerických spoločností nemohla obchodovať so spoločnosťou Huawei. Výsledkom veľkého snaženia sú dnes napríklad mikročipy vlastnej výroby Kirin, najpokročilejšie modemy, či dokonca náhradný operačný systém a systémové súčasti a aplikácie.

Po náročných mesiacoch prichádza zaslúžená odmena

Spoločnosť Huawei sa však zo zlej situácie pomerne rýchlo spamätala a svoje úsilie sa takmer okamžite preukázalo na výsledkoch spoločnosti. I keď prognózy analytikov ukazovali veľké straty, opak sa stal pravdou a to si zrejme uvedomujú aj vrcholní predstavitelia spoločnosti, ktorí najnovšie prichádzajú s rozhodnutím, ktoré sa bude pozdávať zrejme každému zamestnancovi.

Podľa zahraničných zdrojov plánuje spoločnosť Huawei už čoskoro prerozdeliť viac ako 2 miliardy juanov, čo je v prepočte zhruba 258 miliónov eur. Tieto peniaze budú podľa všetkého prerozdelené medzi najväčšie výskumné a vývojové strediská ako HiSilicon. Ku tejto sume však treba „prirátať“ dvojnásobné platy za mesiac november, ktoré budú podľa všetkého vyplatené všetkým „domácim“ zamestnancom.

Ak sa chceš o obchodnej vojne medzi USA a Čínou, respektíve spoločnosťou Huawei, dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si niektoré z našich starších článkov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close