Začína sa „lov na lietajúce taniere“: Tento rok vznikne niekoľko projektov, špecificky zameraných na fenomén UFO

O zvláštne úkazy na oblohe sa začala zaujímať nielen vláda Spojených štátov, ale aj vedecká komunita.

Tento rok vznikne viacero projektov "poľujúcich" na objekty UFO
Zdroj: Wikimedia, YouTube (CNBC Television)

Minulý rok sa na internete objavilo pomerne veľa záberov záhadných objektov na oblohe. Hoci ich poznáme ako objekty UFO, oficiálne sa začali označovať ako objekty UAP (pozn. redakcie: Unidentified Areal Phenomena), aby sa vyšetrovatelia zbavili kontroverzie lietajúcich tanierov a zelených mužíčkov, píše portál Space.

Zatiaľ nie je známe, či sú tieto objekty satelitmi, pokročilou technológiou zahraničných vlád, alebo ide o naozaj návštevu mimozemskej civilizácie. Postupom času sa niektoré zvláštne pozorovania podarí vysvetliť, no niektoré ostávajú aj naďalej záhadou. Tento rok by ale mohol byť rokom, kedy sa záhada okolo objektov UAP konečne môže vyriešiť. Začala sa nimi totiž zaoberať americká vláda a taktiež aj vedecká komunita.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Už v roku 2021 sa objavili prvé správy z vyšetrovaní zvláštnych úkazov, ktoré si všimli hlavne piloti amerického letectva, či príslušníci námorníctva. Zároveň boli odtajnené aj dva zábery, na ktorých možno pozorovať zvláštne objekty počas leteckého cvičenia. Americká vláda potvrdila autenticitu videí, no s vysvetlením neprišla.

Americký Pentagon zakladá nový úrad, ktorý sa spolu s vedcami bude pokúšať nájsť vysvetlenie objektov, ktoré búrajú predstavy o tom, ako by sa malo lietadlo správať. Zmenou v tomto prípade bude fakt, že analýza objektov UAP sa už nebude spájať len s pátraním po mimozemskom živote. Namiesto toho budú odborníci z rôznych smerov skúmať správanie objektov po vedeckej a technickej stránke. Na základe toho sa pokúsia vytvoriť profil týchto objektov.

Podarí sa nám konečne vyriešiť túto záhadu?

Prvým krokom v tomto snažení bude vytvorenie špecifickej infraštruktúry určenej na zachytenie objektov UAP.

„Našou snahou bude odhaliť, sledovať a merať charakteristiky „lietajúcich tanierov“ priamo v teréne a reálnom čase. V minulom roku rapídne stúpol záujem o tieto objekty a moderné technológie nám umožňujú tento cieľ naplniť,“ vyjadril sa Mark Rodeghier, riaditeľ centra pre štúdiu UFO.

Rodeghier priznáva, že momentálne nevie nikto povedať ako a hlavne kedy dokážu získať nové informácie. Vedci sú si však istí, že sa ich snaha vyplatí a už čoskoro budeme mať pevné dôkazy o záhadných objektoch na oblohe. Dôležité je v tomto prípade dokázať, že fenomén UFO alebo UAP, je skutočný. Vedci ale musia mať v rukách konkrétne dôkazy a nemôžu sa spoliehať na neurčité svedectvá, či rozmazané zábery.

Zakladá sa aj nový projekt s názvom Galileo. Jeho úlohou bude pátrať po technológiách, ktoré nepochádzajú z našej planéty a rozdelí sa na dve časti. Prvá časť bude skúmať objekty, ktoré ku nám prišli z inej sústavy, napríklad zvláštny asteroid Oumuamua. Druh časť projektu sa zameria na pozorovanie neidentifikovaných lietajúcich objektov priamo na našej planéte.

Projekt Galileo vedie harvardský profesor Avi Loeb, ktorý tvrdil, že je objekt Oumuamua v skutočnosti mimozemskou sondou.

„Výsledky z projektu Galileo budú dostupné verejnosti. Keď si budeme istí, že náš systém dokáže rozlíšiť vtáka, dron, alebo lietadlo, spustíme ho naplno a rozošleme ho do rôznych častí sveta,“ tvrdí Loeb.

Existuje množstvo záznamov, či svedectiev, ktoré silno poukazujú na to, že nám niečo skutočne lieta po oblohách. S fenoménom UFO sa však spája naozaj veľa konšpiračných teórii a ak chcú vedci uspieť, musia sa odtrhnúť od všetkých špekulácií, ktoré okolo „lietajúcich tanierov“ počas niekoľkých desaťročí vznikli.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre