Zabúdate zatvárať v prehliadači Chrome webové stránky? Google pracuje na riešení

Google pracuje na funkcii, ktorá bude používateľom v prehliadači Chrome pripomínať otvorené okná s cieľom, aby nepotrebné stránky zatvorili.

Google Chrome_mobil
Zdroj: Vosveteit.sk

Priznajme si to, mnohí z nás pri prehliadaní internetu prostredníctvom smartfónu zabúdajú na zatváranie otvorených stránok. Spoločnosť Google však aktívne pracuje na prinesení riešenia v prehliadači Chrome, aby sme nemali otvorené desiatky rôznych webstránok a okien, ktoré majú negatívny vplyv na chod aplikácie. Podľa správ uverejneným portálom AndroidPolice.com spoločnosť Google pracuje na funkcii, ktorá by mala tento problém vyriešiť.

Chrome bude automaticky navrhovať zatvorenie internetových stánok

Portál poukazuje na novú funkciu, ktorá sa objavila v rámci experimentálnych funkcií prehliadača Google Chrome (pozn. redakcie: experimentálne funkcie si viete zapnúť po zadaní adresy: chrome://flags do adresného riadku prehliadača), ktorá umožňuje automatické pripomínanie zatvorenia otvorených internetových stránok. Funkcia podľa popisu bude používateľov upozorňovať na možnosť zatvorenia duplicitných stránok ako aj starších stránok, s ktorými používateľ aktívne nepracuje. Experimentálne menu ponúka zatiaľ 4 režimy pripomienok, ktorá sú preddefinované ako „stále zapnutá“, potom po 4 hodinách, 8 hodinách a po 7 dňoch. Po Vami zvolenom preferovanom čase, Vám bude prehliadač navrhovať vypnutie otvorených okien, ktoré presiahli Vami preddefinovaný čas.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak by ste chceli funkciu vyskúšať, tak ju môžete zapnúť pomocou experimentálneho menu, v rámci ktorého si vyhľadajte „Suggest to close Tabs“. Po zapnutí tejto funkcie (pozn. redakcie: funkcia nám v regulárnej verzii prehliadača nefungovala, a to aj napriek tomu, že ju nájdeme v rámci experimentálneho menu. Funguje však vo verzii prehliadača Canary) sa nám začali zobrazovať na úvodnej obrazovke návrhy na zatvorenie okien.

upozornenie na vypnutie neaktivnych okien Google Chrome_3 (1)
Zdroj: Vosveteit.sk
Chrome Canary (nestabilný)
Chrome Canary (nestabilný)
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre