Nevyhadzujte Váš starý Android smartfón. Pomocou týchto aplikácií ho môžete zmeniť na autokameru

Ak Vám leží v domácnosti na poličke starý Android smartfón, tak prostredníctvom aplikácií nižšie mu môžete vdýchnuť nový zmysel života.

Autokamera z Android smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk, GoogleMaps.com

Ak ste si kupovali alebo dostali ste v nedávnej dobe nový telefón a neviete čo spraviť so starým, tak tu máme pre Vás typ, ako mu vdýchnuť nový život. Nie tak dávno sme Vám priniesli článok, v ktorom sme Vám ukázali ako je možné premeniť Váš starý smartfón v autokameru. V rámci článku sme Vám však ukázali len jednu aplikáciu, ale pritom ich existujú desiatky. Nižšie sme si pre Vás preto vybrali tie najlepšie z nich.

Čo k  tomu budete potrebovať?

  • Samozrejme smartfón s operačným systémom Android s dostatočne veľkým úložným priestorom (pozn. redakcie: odporúčame aspoň 32GB a viac).
  • Vhodný držiak pre telefón do auta.
  • Samotnú aplikáciu.

AutoBoy Dash Cam

AutoBoy Dash Cam je jednoduchou aplikáciou, ktorú zvládne ovládať skutočne každý. Ponúka možnosť natáčania videí v slučkách (5, 10, 20, 30 minút), ako aj prispôsobiť si kvalitu natáčania videa. Okrem toho dokáže zaznamenávať rýchlosť a Vašu aktuálnu polohu. Priemerné hodnotenie aplikácie v obchode Google Play je 4,1 bodov z  5.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
ako premenit smartfon na autokameru_2
Zdroj: Vosveteit.sk
AutoBoy Dashcam – BlackBox
AutoBoy Dashcam – BlackBox
Developer: AutoBoy
Price: Free

AutoGuard Dash Cam – Blackbox

AutoGuard Dash Cam je rovnako ako v prípade AutoBoy jedna z  najlepšie hodnotených aplikácií svojho druhu. Po úvodnom spustení Vás aplikácia prevedenie úvodnými nastaveniami, v rámci ktorých si budete môcť nastaviť ako kvalitu videa, tak aj maximálnu veľkosť a podobne.

AutoGuard Dash Cam – Blackbox nastavenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Tak ako v prvom prípade, tak aj táto aplikácia ponúka natáčanie videí v slučkách, ponúka však výrazne viac funkcií. Napríklad nastavenia fps, aktívne sledovanie Vašej polohy v Google Mapách, možnosť zdieľania videí z rozhrania aplikácie a ďalšie. Čerešničkou na torte je možnosť natáčania videí na pozadí.

AutoGuard Dash Cam - Blackbox
AutoGuard Dash Cam - Blackbox
Developer: Ben Yoo
Price: Free

DailyRoads Voyager

DailyRoads Voyager je ďalšou aplikáciou svojho druhu, ktorá vyčnieva nad konkurenciou. Hoci na prvý pohľad sa nezdá tak „prívetivou“ ako aplikácie vyššie, tak opak je pravdou. Aplikácia umožňuje meniť kvalitu videa, kvalitu fotografií, frekvenciu videí, nastavenie úrovne priesvitnosti ostatných informácií nad obrazom, informácie o rýchlosti, informácie o aktuálnej polohe, ako aj možnosť natáčania videí na pozadí. Dokonca aplikácia ponúka aj mód „picture-in-picture“, teda možnosť práce s inými aplikáciami, nad ktorými Vám bude plávať aplikácia DailyRoads. Nevýhodu však má v tom, že neponúka možnosť aktívneho sledovania polohy na mape.

DailyRoads Voyager
DailyRoads Voyager
Developer: DailyRoads
Price: Free

Drive Recorder

Drive Recorder je poslednou aplikáciou z nášho výberu. Nevyberáme ju preto, že by mala funkcie, ktoré inde nenájdete, ale preto, že je pravdepodobne najjednoduchšou aplikáciou na ovládanie. Aplikáciu jednoducho otvoríte a stlačíte nahrávanie. Aplikácia zároveň umožňuje nastaviť napríklad kvalitu videa, veľkosť videa a podobne. Najzaujímavejšou funkciou však je možnosť spätného sledovania Vašej polohy prostredníctvom Google Máp. Mimochodom, pri prvom otvorení aplikácie Vás bude sprevádzať reklama, tú si viete v Nastaveniach vypnúť výmenou za recenziu v obchode Google Play.

Drive Recorder
Drive Recorder
Developer: o16i Apps
Price: Free

Našli ste medzi aplikáciami Vyššie svojho favorita? Prípadne, používate inú šikovnejšiu aplikáciu? Dajte nám ju nižšie v  komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre