Spravodajstvo

YouTube zvyšuje ceny predplatného: Budeme platiť viac aj na Slovesnku?

Zvýšenie cien predplatného neobíde ani YouTube. Známa služba mení cenník v prvom regióne.

Známu platformu pre sledovanie videí a počúvanie hudby YouTube pravdepodobne využívate aj vy. Táto služba pod vedením Googlu však v poslednej dobe zavádza výrazné zmeny, pričom klepla po prstoch používateľom blokátorom reklám. Službu známu ako AdBlock v kombinácii s YouTube už nevyužijete, pričom práve sledovanie videí s aktívnym blokátorom reklám budete mať k dispozícii len pri prvých troch videách. Následne sa vám však prístup k sledovaniu videí zablokuje. Jediným spôsobom ako si užiť videá a hudbu bez reklám je tak, že si predplatíme predplatné Premium. To však nepatrí medzi najlacnejšie plány na trhu a ako sa teraz dozvedáme prostredníctvom portálu 9to5google.com, tieto ceny sa budú ešte zvyšovať. Ako to ovplyvní aj slovenský trh si teraz prezradíme spoločne.

YouTube Premium bude po novom drahšie

Ak si predplácate službu YouTube Premium alebo len premýšľate o tom, že by ste prešli na prémiové predplatné bez reklám s mnohými funkciami, nemáme pre vás dobré správy. Už teraz s cenou 7.19 € nepatrí táto prémiová služba medzi najlacnejšie na trhu. Veľkým konkurentom pre ňu je práve Spotify, ktorý v prémiovej verzii stojí 5.99 €. Rozdiel pritom nie je taký výrazný keď vezmeme do úvahy, že Spotify neponúka zatiaľ sledovanie videí. Ak však YouTube navýši cenu svojho prémiového plánu, nemusí sa stretnúť s dobrou odozvou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
youtube
Zdroj: Mudassar Iqbal z Pixabay

K navyšovaniu cien plánov už prichádza v rámci USA, čo je zvyčajne prvým krokom k tomu, aby sa ceny zvýšili aj v ďalších krajinách. Ceny pritom stúpajú až o dva doláre v prípade základného plánu pre jednu osobu. Z ceny 11.99 dolárov sa zrazu stáva 13.99 dolárov a nejde o jediný plán, ktorý cenu zvyšuje. Služba totiž zvýši cenu plánu Premium aj pre ročné predplatné, ktoré sa navýši až o 20 dolárov. A zatiaľ čo predtým stál 119.99 dolárov, tak po novom bude stáť až 139.99 dolárov na rok.

Zvýšia sa ceny aj na Slovensku?

Ako sme už uviedli, zvýšenie cien v rámci USA býva akousi prvou lastovičkou. Po navýšení cien v tomto regióne očakávame, že YouTube začne zvyšovať ceny aj v ďalších krajinách. Pravdepodobne začne vo väčších regiónoch napríklad v Latinskej Amerike, no neskôr sa ceny určite zvýšia aj v Európe. Už o niekoľko mesiacov môžeme teda očakávať vyššie ceny aj na Slovensku. O koľko sa však navýšia, zatiaľ nevieme a na oficiálne informácie si budeme musieť ešte počkať. Veríme, že sa Google v blízkej dobe vyjadrí aj pre ďalšie regióny mimo USA.

Patríte medzi predplatiteľov služby YouTube Premium? A prekážalo by vám zvýšenie ceny alebo by ste si svoj účet ponechali aj s predplatným? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close