Spravodajstvo

YouTube začne už čoskoro vyžadovať overenie veku pre vybraných používateľov v Európskej únii

Najpoužívanejšia videoplatforma môže od vybraných používateľov vyžadovať dodatočné overenie veku pomocou občianskeho preukazu alebo platobnej karty

Videoplatforma YouTube len pred niekoľkými hodinami oznámila dôležité zmeny v rámci nových požiadaviek na overenie veku, ktoré sa budú týkať Európskych používateľov. Služba zavádza nové opatrenia, na základe ktorých môže od určitých používateľov v krajinách Európskej únie požadovať dodatočné overenie veku prostredníctvom občianskeho preukazu alebo prostredníctvom platobnej karty, informuje na svojich stránkach YouTube.

Na stole je nová smernica Európskej únie

Pri snahe o lepšie zacielenie „dospeláckeho“ obsahu iba dospelým používateľom sa spoločnosť YouTube musí riadiť aj novou smernicou Európskej únie o audiovizuálnych mediálnych službách. Kvôli novej smernici tak videoplatforma v nasledujúcich mesiacoch zavedie nový krok overenia veku používateľov v prípade, že platforma nie je schopná potvrdiť ich reálny vek. Na dodatočné overenie veku pomocou občianskeho preukazu alebo platobnej karty budú môcť používatelia mladší ako 18 rokov v EÚ naraziť nie len priamo na stránkach YouTube, ale aj na stránkach tretích strán, ktoré videá z platformy YouTube obsahujú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Diváci, ktorí sa snažia získať prístup k videám s vekovým obmedzením na väčšine webových stránok tretích strán, budú presmerovaní na YouTube, kde sa musia prihlásiť, pričom musia mať viac ako 18 rokov. To pomôže zaistiť, že bez ohľadu na to, kde sa video objaví, bude si ho môcť pozrieť iba príslušné publikum.

Platforma chce už dlhšiu dobu zaviesť naozaj rázne opatrenia, aby zamedzovala zobrazovaniu nevhodného obsahu pre mladistvých či deti, čoho výsledkom je aj špeciálna služba YouTube Kids. Veľká časť tvorcov obsahu na tejto video platforme však v posledných mesiacoch zaznamenala značný pokles výnosov z ich videí a to najmä kvôli citlivejším pravidlám videoplatformy YouTube. Tentokrát však YouTube upozorňuje, že oproti doterajším pravidlám by nemalo dôjsť ku žiadnym zásadným zmenám, pričom určovanie typu publika bude mať stále v rukách samotný tvorca obsahu. V budúcnosti však plánuje platforma využiť technológiu strojového učenia, ktorá bude automaticky zaraďovať videá do určitých vekových kategórií, pre ktoré je dané video vhodné. Tvorcovia by však mali mať aj naďalej možnosť odvolania sa v prípade, že bude ich video nesprávne zaradené.

Celé znenie nových pravidiel a obmedzení týkajúcich sa používateľov v Európskej únii nájdete priamo na stránkach videoplatformy YouTube.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close