YouTube pracuje na zmene, ktorá ovplyvní počet reklám vo videu. Už o pár dní nás čakajú tieto zmeny!

YouTube má znížiť počet reklám, ktoré bude v rámci videa zobrazovať. Už o mesiac tak má zmiznúť jeden otravný typ reklamy.

YouTube mení svoju tvár
Zdroj: YouTube, PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Reklamy nám vedia poriadne znepríjemniť zážitok z pozerania videa. Skúsenosť s nimi máme aj v rámci populárnej platformy YouTube, ktorá sa radí medzi najrozšírenejšie služby pre sledovanie videoobsahu, no aj hudby. Sledujúci videí v rámci tejto platformy sa teda počas videa stretnú s niekoľkými reklamami, no zároveň sa objavujú aj nad videom ako reklamné bannery. Spoločnosť Google nás však v rámci svojej správy informuje o tom, že reklamy v blízkej dobe čakajú zmeny, pričom by ich mal byť menší počet. Platforma YouTube tak bude prívetivejšia aj pre ľudí, ktorí si nepredplácajú Premium predplatné, no sledujú obsah zadarmo.

YouTube obmedzí počet reklám, konkrétny typ zmizne úplne

V prípade, že si nepredplácate prémiové predplatné pre platformu YouTube, tak sa určite pri sledovaní videa stretávate s viacerými prerušeniami. Rušivé reklamy sa vedia zobraziť v tých najnepríjemnejších miestach, pričom dokážu aj zastaviť video a objaviť sa v priebehu neho ako videospoty. Okrem toho sa však vieme stretnúť s reklamnými bannermi v spodnej časti videa, ktoré sa dajú jednoducho zrušiť. Tieto banery však nie sú počas sledovania príjemné a sledujúci by určite privítali, ak by sa z videí odstránili úplne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

A práve nad rovnakou myšlienkou premýšľala spoločnosť Google, ktorá sa rozhodla, že tieto bannery zruší úplne. Počas sledovania sa tak už nestretneme s tým, že by na nás v spodnej časti videa vyskočili reklamy, ktoré by sme museli manuálne zatvárať. Táto zmena sa má uskutočniť už 6. apríla 2023, kedy sa vyskakujúce banery na spodu videí už prestanú zobrazovať. Sledujúci tak budú mať opäť o niečo čistejší zážitok zo sledovania videí.

Zmena sa bude týkať len sledujúcich na počítači

V prípade, že sledujete videá v rámci platformy YouTube na počítači, zmenu by ste si mali všimnúť okamžite. Reklamné bannery v spodnej časti videí sa však nezobrazovali na iných verziách platformy. V rámci aplikácie pre smartfóny či smart TV by sme teda takéto reklamy nenašli. Zmena teda bude mieriť len k určitej skupine sledujúcich. Nepocítia ju úplne všetci. Za spomenutie stojí tiež fakt, že v rámci aplikácie pre smartfóny či iné zariadenia sa zmeny zobrazovania reklám netýkajú.

YouTube však v rámci svojich služieb stále ponúka možnosť prechodu na svoje prémiové predplatné, ktoré vás zbaví reklám úplne. Toto predplatné však nie je vôbec lacné, keďže stojí 7,19€ na mesiac. Aj z tohto dôvodu tak viacerí sledujúci preferujú skôr sledovanie služby s reklamami, pričom najbližšia zmena zo strany Google ich bezpochyby poteší.

Využívate možnosť predplatného na YouTube Premium? Alebo sa uspokojíte aj s tým bez reklám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre