APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

YouTube má spoplatniť ďalšiu funkciu: Pozrite sa, za čo si služba má po novom vypýtať peniaze!

YouTube testuje spoplatnenie možnosti sledovania videí vo vyššej kvalite. Prekvapí vás, čo všetko by táto zmena obmedzila.

Platforma YouTube patrí medzi najpoužívanejšie služby v oblasti prehrávania hudby a videa. Jej veľkou výhodou je, že ponúka na jednom mieste oba druhy formátu, pričom konkurenciou je jej napríklad Spotify len s obsahom hudby či Netflix naopak len s filmami a seriálmi. Okrem toho vieme aplikáciu pre službu YouTube nájsť v každom smartfóne s Androidom už pri jeho kúpe. Obsah tejto služby je pritom pre používateľov zadarmo, no ponúka aj predplatné v podobe Premium služby, ktorá neobsahuje reklamy a umožňuje sťahovanie v aplikácii. Zdá sa však, že spoplatnených funkcií bude v blízkej dobe o niečo viac. Ako nás totiž informuje portál andro4all.com, používatelia narazili na ďalšiu spoplatnenú funkciu v rámci tejto služby.

YouTube testuje spoplatnenie zvýšenej kvality videa

Ak sledujete dianie okolo platformy YouTube, tak vám určite neušlo, že práve táto služba, ktorá patrí pod spoločnosť Google, sa pokúsila spoplatniť sledovanie videí v 4K kvalite. Niektorí používatelia zaregistrovali, že sa ich zmena dotkla, no neskôr platforma od tohto riešenia ustúpila. Sledovanie videí vo vyššej kvalite teda doteraz spoplatnené nebolo, čo sa ale v blízkej dobe môže zmeniť. Zmeny by však ovplyvnili oveľa viac používateľov, keďže nepôjde len o sledovanie videí v 4K, ktoré by sa spoplatnilo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Niektorí predplatitelia YouTube Premium totiž aktuálne informujú o tom, že sa im v možnostiach objavila možnosť sledovania videí v 1080p Premium kvalite. Ide teda o nový spôsob sledovania videí, ktorý by sme mohli využívať. Zatiaľ nevieme, čo táto možnosť môže priniesť a ako veľmi by vylepšila sledovanie videí. Jedno ale vieme povedať naisto. Ak YouTube spoplatní možnosť sledovania v 1080p Premium kvalite, tak kvalitnejší 4K formát by sa spoplatnenia mohol dočkať tiež. Aktuálne však zmenu eviduje len malé množstvo používateľov, pričom nám sa v rámci služby táto možnosť neobjavila. Pravdepodobne tak ide len o skúšku funkcie.

Zhoršila sa kvalita sledovania videí v 1080p kvalite?

V prípade, že by sa táto funkcia dostala na verejnosť, potvrdili by sa dohady o tom, že pôvodná 1080p kvalita už nie je to, čo bývala. Používatelia totiž na rôznych fórach začali uvádzať, že sledovanie videí v tejto kvalite na platforme YouTube sa zmenilo. Kvalita nie je taká, aká bývala, pričom by dávalo zmysel, ak by spoločnosť Google zhoršila videá v tejto kvalite, aby jej plný potenciál priniesla do kvality 1080p Premium.

Nateraz ale odhadujeme, že ide len o pilotnú fázu testovania. Rovnako ako v prípade testovania spoplatnenia sledovania videí v 4K kvalite by sa moho stať, že by od toho YouTube upustil. Nám tak neostáva nič iné, len si počkať na oficiálne informácie, prípadne rozšírenie tejto funkcie.

Patríte medzi predplatiteľov služby YouTube Premium? A prekážalo by vám takéto obmedzenie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close