Xiaomi zarobilo stovky miliónov € za pár minút od spustenia predaja telefónov z radu Xiaomi 12

Modely z radu Xiaomi 12 prekonali súčasný rekord. Za prvých 5 minút stihli spoločnosti zarobiť viac ako 200 miliónov eur.

Xiaomi 12
Zdroj: Xiaomi

Od predstavenia smartfónov z radu Xiaomi 12 už ubehlo pár dní a musíme povedať, že nás špecifikácie modelov veľmi potešili. Tieto modely nám nielen že prinášajú kompaktné telo, no v jeho útrobách sa nachádza i vysoký výkon a skvelé funkcie. Niet sa potom čomu čudovať, keď vám povieme, že modely z radu Xiaomi 12 prekonali i predaje minuloročných Mi 11, ktoré lákali na svoj elegantný dizajn a samozrejme čipset Snapdragon 888. Modely z novopredstavenej generácie smartfónov zožali naozaj veľký úspech, na ktorý nás upozorňuje portál Xiaomiadictos.com. Ak vás zaujíma, koľko tieto smartfóny dokázali len za pár minút zarobiť, ste na správnom mieste. Na odpoveď sa totiž pozrieme spoločne.

Modely len za 5 minút zarobili stovky miliónov eur

Začiatok predaja smartfónov zo série Xiaomi 12 bol pre čínskeho predajcu elektroniky významný. Minimálne teda prvých päť minút, pretože len toľko trvalo spoločnosti, aby si na čerstvo predstavených smartfónoch zarobila takmer 250 miliónov eur. Ide o predaje všetkých modelov spoločne, teda predaje modelu Xiaomi 12, vylepšenej Pro verzie, ale i odľahčenej verzie s názvom Xiaomi 12X. Ak si však porovnáme predaje počas prvých piatich minút s predajmi staršej generácie, získali by sme oveľa menšie číslo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 12
Zdroj: Xiaomi

Séria Mi 11 bola minulý rok prelomová. Doteraz si udržiavala rekord v predajných číslach počas prvých piatich minút predaja, no až Xiaomi 12 séria ich pokorila. A ak sa pýtate, o aké číslo šlo minulý rok, rozprávame sa konkrétne o približne 208 miliónoch eur. Ako môžete vidieť, predaje počas tohto roka značne stúpli, za čo určite vďačíme i kompaktným rozmerom. Tie majú nalákať milovníkov menších zariadení a presvedčiť používateľov staršieho Mi 6, aby presedlali na novší model.

V čom je séria Xiaomi 12 taká výnimočná?

Mimo kompaktných rozmerov má séria Xiaomi 12 v sebe niečo špeciálne. Dva modely z troch poháňa prelomový čipset Snapdragon 8 Gen 1, ktorý je postavený na 4nm architektúre a prináša vyšší výkon, lepšiu úsporu batérie a nezaostáva ani v otázke AI. Čo však stojí za spomenutie, je trojitá 50mpx kamera v prípade Pro verzie, pri ktorej si na svoje prídu i tí najnáročnejší milovníci mobilnej fotografie.

Viac než priaznivá je i cena zariadení, ktorá je však zatiaľ známa len pre Čínu. Na globálnu dostupnosť si zrejme budeme musieť počkať ešte pár týždňov. Očakávame, že sa oficiálne predstavenie udeje už v priebehu februára a do štatistík predaja tak budeme môcť prispieť aj my. Modely s kompaktným telom sú naozaj lákavé a my sa už nevieme dočkať, kedy si tieto smartfóny budeme môcť kúpiť aj my.

Brúsite si zuby na niektorý zo smartfónov z radu Xiaomi 12? A myslíte si, že získaná čiastka za prvých päť minút je veľa či málo? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre