Xiaomi začalo s prípravou systému Android 12 pre tri ďalšie smartfóny: Ktorí šťastlivci sa už môžu tešiť?

Android 12 sa pomaly chystá na svoj príchod celkovo do siedmych Xiaomi smartfónov. Na zoznam nám práve pribudli ďalšie 3 modely.

Xiaomi Android 12
Zdroj: Vosveteit

Operačný systém od spoločnosti Google si tento rok vyslúžil už celkovo dvanástu veľkú verziu a na systém Android 12 v súčasnosti čaká snáď každý majiteľ smartfónov so systémom od tohto amerického giganta. Veľké spoločnosti už pomaly pripravujú a dokonca i dokončujú adaptáciu systému s prívlastkom Snow Cone pre svoje smartfóny. Medzi tieto spoločnosti patrí isto i čínske Xiaomi, ktoré svedomito pracuje na adaptácii po novom až pre tri ďalšie smartfóny. Ktoré zariadenia sa teda budú môcť už vo veľmi blízkej dobe tešiť z najnovšieho systému s množstvom noviniek? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Android 12 sa pripravuje (zatiaľ) pre 7 smartfónov od Xiaomi

Či už rátame so smartfónmi od materského Xiaomi či dcérskej spoločnosti Redmi, čínsky gigant starostlivo pracuje na adaptácii tohto operačného systému celkovo pre 7 smartfónov. Je vidno, že tento rok sa snaží spoločnosť tento krok nepodceniť. Najmä aby sa neopakoval scenár, ktorému sme čelili u Androidu 11. Ten nám spôsobil nemalé problémy a uvedomuje si to i Xiaomi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Doteraz tak Xiaomi pripravovalo najnovší Android 12 pre modely Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro, Redmi K40 Pro a Redmi K40 Pro+. Po novom sa však k týmto zariadeniam pridajú i populárne modely, z ktorých je celkovo jeden dostupný i na našom území. Konkrétne sa rozprávame o modeloch Mi 10S, Redmi K40 a i u nás populárnom Mi 11 Lite 5G.

Kedy príde nový systém i medzi širokú verejnosť?

Ak čakáte na aktualizáciu pre nový Android 12 a vlastníte smartfón od spoločnosti Xiaomi, dočkať by ste sa mali v priebehu nasledujúcich mesiacov. Očakávame, že aktualizácia systému pre Android 12 príde nakoniec spolu s nadstavbou MIUI 13 koncom tohto roka. Primárne by sa tak aktualizácie mali dočkať vyššie spomenuté modely. Zoznam smartfónov vo fáze adaptácie pre nový Android by sa mal však každou chvíľou rozrastať i o ďalšie skvelé smartfóny najmä z prémiovej triedy.

Nezabudnime však, že 4. októbra by mohla prísť na verejnosť prvá stabilná verzia Androidu 12 medzi smartfóny z radov Pixel. Po tomto dátume bude nová „dvanástka“ dostupná už i pre ostatných výrobcov. A preto by sme sa nečudovali, keby Xiaomi stihlo vypustiť Android 12 i skôr, ako príde MIUI 13.

Vlastníte niektorý z vyššie spomínaných modelov? A získa váš smartfón ešte Android 12? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre