SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi vysvetľuje, prečo sa vzdáva označenia Mi: Rozdiel medzi Xiaomi a Redmi bude jasnejší!

Označenie produktov Mi už čoskoro zmizne od názvov produktov. Namiesto toho má prísť len Xiaomi, ktoré odlíši produkty od Redmi.

Len včera sme vás informovali o veľkej zmene, ktorá nastane v označovaní produktov od čínskej spoločnosti Xiaomi. Tá sa má po desaťročí vzdať svojho ikonického označenia Mi, ktoré sa nachádzalo v názvoch takmer všetkých produktov. A i keď nás správa zo včera šokovala, dnes je už všetko jasnejšie. Portál Xiaomiadictos.com nám teraz sprostredkoval vyjadrenie, ktoré vysvetľuje, prečo sa takto spoločnosť rozhodla. Aké sú dôvody odstránenia ikonického označenia a jeho výmeny za klasické Xiaomi? Pozrite sa na to spolu s nami.

Zmeny nastali s príchodom tretieho kvartálu

S príchodom tretieho kvartálu tohto roku sa čínske Xiaomi rozhodlo odstrániť z názvov svojich produktov Mi a zameniť ho za jednoduché Xiaomi. Mnohí z nás si to vôbec neuvedomili, no táto zmena je tu s nami už takmer celé dva mesiace, no čínsky gigant sa s ňou doteraz verejne neprezentoval.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvým zariadením, ktoré ikonické Mi vynecháva, je Xiaomi MIX 4, ktorý nesie prívlastok prémiového modelu so selfie kamerou pod displejom. Tieto zmeny by mali nastať aj v prípade ďalších produktov spoločnosti, medzi ktoré by sa mal zaradiť i pripravovaný Xiaomi 11T, resp. i Xiaomi 11T Pro.

Táto zmena názvov by mala trvať trochu dlhšie, keďže staršie pomenovanie Mi je tu s nami naozaj už viac ako jedno desaťročie. Xiaomi si tento fakt uvedomuje a prvými produktami s názvom Xiaomi by mali byť smartfóny. Až neskôr sa spoločnosť sústredí na premenovanie v IoT ekosystéme a ďalších produktov.

Zmena má svoje odôvodnenie

Hlavným dôvodom, prečo sa Xiaomi rozhodlo pre zmenu v označovaní, je rozlíšenie produktov od Xiaomi a Redmi. Produkty, ktoré už nebudú mať v názve označenie Mi, tak budú už z názvu jasne patriť k spoločnosti Xiaomi a práve tieto produkty majú reprezentovať vrchol v technológiách a prvotriedny zážitok.

Naopak Redmi, dcérska značka spoločnosti Xiaomi má cieliť na mladšie publikum a prinášať inovácie za dostupnejšiu cenu. Práve tento rozdiel mal spoločnosť prinútiť k zmene označovania a uľahčiť tak fanúšikom výber produktov.

Ktorý modelový rad je stvorený pre vás, Xiaomi či Redmi? A uvítate takúto zmenu v označovaní? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close