Xiaomi vysvetľuje, ako môžete rozoznať skutočné úniky informácií ohľadne vzhľadu smartfónov od podvrhov

Xiaomi vysvetľuje hlavné rozdiely medzi rendermi zariadení z ich dielne a od „neznámych“ autorov

Xiaomi Mi 10T
Zdroj: Twitter (TEchinDeep), Vosveteit.sk

Nie je žiadnym tajomstvom, že spolu so skracovaním termínu predstavenia očakávaných smartfónov sa na svetlo sveta dostávajú aj rôzne špecifikácie zariadení, prípadne kompletný vzhľad pripravovaných smartfónov. Niekedy ide o únik informácií, ktorý sa zakladá na pravde, a inokedy zas nie. Ako je však možné rozlíšiť, ktoré informácie sú dôveryhodné, a ktoré zas nie? Minimálne v prípade vzhľadu smartfónov, Xiaomi dáva návod, ako je možné verifikovať pravdivosť publikovaných správ. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.com.

Xiaomi prostredníctvom sociálnej siete Weibo publikovala status, v ktorom svojim fanúšikom prezradilo dva užitočné tipy, ktoré môžu dopomôcť k tomu, aby si fanúšikovia spoločnosti vedeli verifikovať pravdivosť vzhľadu zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť zdôraznila, že rendery zariadení v ich podaní majú na starosti vždy experti vo svojom odbore. To znamená, že obrázky sú bohaté na detaily a zvyčajne neobsahujú žiadne chyby vo vzhľade. Druhým poznávacím znakom je farba objektívu. Xiaomi hovorí, že za posledné dva roky takmer všetky vizualizácie, ktoré pripravovali, mali fotoaparát so zelenými kryštálikmi alebo šošovkami. 

Xiaomi Mi 10 predstaveny
Zdroj: Xiaomi

Inými slovami všetky rendery, ktoré nie sú plné detailov, respektíve nemajú sfarbenú kameru do zelená, tak sú podvrhom, resp. vizualizáciami, ktoré nevyhotovila samotná spoločnosť.

Xiaomi Patent_vizualizacia zvlastneho smarfonu_3
Zdroj: phonearena.com

Druhým dychom však treba dodať, že v mnohých prípadoch, rendery a ďalšie vizualizácie produktov, ktoré sa dostali na povrch, sú založené na patentoch a únikoch informácií. Inými slovami, ide o „hrubý odhad“ vzhľadu zariadení. Jedným z takýchto patentov je aj vizualizácia nižšie, ktorá bola zachytená na obrázku vyššie.

Xiaomi Patent_vizualizacia zvlastneho smarfonu
Zdroj: phonearena.com

V každom prípade ide o cenné informácie, ktoré dopomôžu laickej verejnosti odlíšiť práve rendery, za ktorým stojí priamo spoločnosť Xiaomi od nákresov, ktoré sú vytvorenými tretími stranami.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre