Xiaomi

Xiaomi v nadstavbe MIUI 11 zaujalo nový prístup k animáciám v rozhraní systému. Takto ich zmenia

CEO spoločnosti Xiaomi na sociálne sieti Weibo informoval, že animácie v MIUI 11 budú o niečo pomalšie, ale detailnejšie prepracované.

Očakáva sa, že nová nadstavba MIUI 11 od spoločnosti Xiaomi zažije svoj debut už v priebehu budúceho týždňa, kedy by mala byť predstavená po boku nových smartfónov. Portál Gizmochina.com  poukazuje na najnovšie vyjadrenia šéfa spoločnosti, ktorý čiastočne poodkryl ďalšie vlastnosti týkajúce sa nadstavby. Konkrétne, CEO spoločnosti na sociálnej sieti Weibo napísal, že zaujali mierne odlišný prístup k animáciám v novopripravovanom rozhraní MIUI.

MIUI 11 – pripravte sa na pozmenené animácie

Lei Jun tému animácií v rozhraní systému začal s tým, že boli jedným z mála výrobcov mobilných smartfónov, ktorí sa rozhodli pre používanie nelineárnych animácií v rámci UI rozhrania. S týmto prístupom sa môžeme stretávať v podstate vo všetkých verziách nadstavby MIUI od verzie číslo 6. Cieľom v týchto verziách nadstavby bolo urýchlenie animácií, aby sa používateľské rozhranie rýchlo a pohotovo prispôsobovalo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
nelineárne animácie v rámci UI rozhrania MIUI
Zdroj: gizmochina.com

V skutočnosti bol MIUI 9 uvedený na trh s označením „快“, čo znamená „rýchly blesk“. Bolo teda zrejme, že spoločnosť chcela mať animácie čo najrýchlejšie. Ale keď bol MIUI 10 vo fáze vývoja, Xiaomi si uvedomilo, že pri animáciách bola rýchlosť menej dôležitá. Samozrejme, že rýchlosť bola dôležitá, ale nie až tak, aby išla na úkor kvality animácií. Xiaomi sa preto rozhodla, že MIUI 10 bude posledným OS, kde bude hovoriť o rýchlostiach spúšťania aplikácií. Toto spoločnosť Xiaomi priviedlo k tomu, že v rámci nadstavby MIUI 11 sa tím vývojári sústredil na mierne spomalenie animácií, a súčasne na zjemnenie ich detailov.

MIUI 11
Zdroj: Gizchina.com
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close