Xiaomi ukazuje schovanú funkciu 100-eurových smartfónov Redmi 8 a 8A, ktorú nenájdeme ani v najdrahších zariadeniach na trhu

Xiaomi ukazuje funkciu „Sonic remove dust“, ktorá odstraňuje prach z reproduktorov v smartfónoch Redmi 8 a Redmi 8A.

Xiaomi Redmi 8A predstavenie
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Keď sa povie Xiaomi, tak mnohých z  nás napadnú smartfónu so skvelým pomerom cena : výkon. Inak tomu nie je ani v prípade nedávno predstavených smartfónov Redmi 8 a Redmi 8A (pozn. redakcie: mimochodom, na smartfón Redmi 8A aktuálne prebieha veľká akcia). Spoločnosť (Xiaomi) Redmi zdieľala dva dni dozadu na sociálnej sieti Weibo krátke video, spolu s popisom funkcie „Sonic dust removal“.

Sonické odstránenie prachu

Ako už u názvu funkcie plynie, tak Sonic dust removal je funkcia, ktorá slúži na odstránenie prachu zo zariadenia. Konkrétne z  oblasti reproduktoru smartfónu, ktorý býva častokrát problémovým. Funkcia funguje na princípe, že zariadenie vydáva špecifický zvuk na dosiahnutie maximálnej amplitúdy reproduktora po dobu 30 sekúnd. Tento zvuk následne odstráni prach nachádzajúci sa vo vnútri reproduktora.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi 8 a Redmi 8A sonicke cistenie prachu
Zdroj: Redmi (Weibo)

Jedná sa celkom o zaujímavé riešenie, ktoré sme doteraz nevideli v  žiadnom inom smartfóne. O to viac je to prekvapujúce, že zariadenia Redmi 8 a Redmi 8A patria do kategórie najdostupnejších zariadení na trhu. Mimochodom, oba smartfónu ponúkajú snímač Sony IMX363 s 12-megapixelovým rozlíšením, ktorý sme mohli vidieť v minuloročných vlajkových lodiach Xiaomi. Poteší aj nadpriemerná batéria s kapacitou 5 000mAh či podpora rýchleho nabíjania do 18W. Ako funkcia vyššie funguje v praxi si môžete pozrieť nižšie na videu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre