SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi si nechalo patentovať dva zaujímavé dizajny bezrámčekového smartfónu. Pozeráme sa na nový Mi MIX 4?

Najnovšie patenty prezrádzajú možný dizajn budúcich smartfónov od spoločnosti Xiaomi

Čínska spoločnosť Xiaomi patrí bezpochyby medzi najväčších technologických ťahúňov v rámci sveta smartfónov. Vlajkové lode od tohto obľúbeného výrobcu patria medzi svetovú špičku a naozaj často na trh prinášajú technológie, ktorými nedisponujú ani prémioví výrobcovia. Ako príklad môžme uviesť aj unikátny vysúvací smartfón Xiaomi Mi MIX 3, ktorý si našiel vo svete množstvo priaznivcov. Najnovšie zverejnené patenty nám ale odhaľujú, že Xiaomi má stále čo to v rukáve a svetu môže ešte tento rok ponúknuť omnoho viacej zaujímavých technických riešení.

Patenty odhaľujú dizajn 2 záhadných smartfónov

Na najnovšie zverejnené patenty upozornil zahraničný technologický portál Tiger Mobiles, ktorý zároveň zverejnil aj oficiálne nákresy, ktoré patria ku samotným patentovým prihláškam. Oba patenty boli na čínskom patentovom úrade podané ešte v novembri minulého roku, no pre verejnosť boli zverejnené len pred pár hodinami. Poďme sa teda v rýchlosti pozrieť, čo si pre nás Xiaomi chystá.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový Xiaomi Mi MIX 4

xiaomi mi mix 4 kruhova kamera_opt
Zdroj: Tiger Mobiles

V prvom patente sa nachádza celkom zaujímavý dizajn smartfónu, ktorý sa náramne podobá na minuloročný Xiaomi Mi MIX 3. Veľkým rozdielom je však dizajn zadného fotoaparátu, ktorý sa nesie v štýle smartfónov Motorola. Takýto dizajn umožňuje smartfón vybaviť až 4 rôznymi snímačmi na zadnej strane, ako aj 2 rozdielnymi snímačmi predného fotoaparátu vo vysúvacej časti smartfónu.

xiaomi mi mix 4 kruhova kamera 2_opt
Zdroj: Tiger Mobiles

Ak by sme chceli smartfón zaradiť iba na základe prvých nákresov dizajnu, môžme hovoriť o nástupcovi modelovej rady Xiaomi Mi MIX, no samozrejme, na potvrdenie týchto informácií si ešte zopár týždňov počkáme.

Smartfón v štýle Honor 8X

xiaomi maly vyrez v displeji_opt
Zdroj: Tiger Mobiles

Druhý patent nám objasňuje dizajn ďalšieho zaujímavého smartfónu s takmer bezrámčekovým displejom. Na vrchnej strane zariadenia sa totižto nachádza celkom nenápadný výrez, ktorý vytvára priestor pre dvojicu naozaj miniatúrnych snímačov fotoaparátu, poprípade pre ďalšie snímače. Na zadnej strane sa zas naopak nachádzajú 3 samostatné snímače fotoaparátu, podobne, ako pri smartfóne Honor 8X, no s jedným snímačom naviac. Pod trojicou objektívov sa zase tradične nachádza malá LEDka blesku. V tomto prípade je ale irelevantné hovoriť o prípadnom označení takéhoto smartfónu, keďže sa môže jednať o nástupcu takmer akéhokoľvek smartfónu strednej a nižšej triedy od Xiaomi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close