SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi sa stáva strategickým partnerom spoločnosti Xpeng Motors. Automobilky, ktorá má ambíciu konkurovať Tesle

Spoločnosť Xiaomi sa stáva strategickým partnerom spoločnosti Xpeng Motors, ktorá sa pokladá za „čínsku Teslu“.

Xpeng Motors je automobilová spoločnosť, ktorá vznikla približne 5 rokov dozadu. Jej hlavnou činnosťou je vývoj a predaj elektromobilov. Spoločnosť si na svoje konto dokonca pripísala prvenstvo v podobe predstavenia prvého elektrického SUV v roku 2018 počas udalosti Consumer Electronics Show v  Las Vegas.

Strategické partnerstvo

Spoločnosť je v súčasnosti financovaná viacerými investormi ako sú napríklad spoločnosti IDC Capital, Alibaba, Foxconn a  ďalšie. Najnovšie sa do tohto klubu pripája aj 4. najväčší výrobca smartfónov na svete, spoločnosť Xiaomi. CEO spoločnosti Xpeng Motors hovorí:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Podpis nového fundraisingu, ktorý nielen prilákal nových strategických investorov, ako je spoločnosť Xiaomi Corporation, ale získal aj silnú podporu od mnohých našich súčasných akcionárov, je obnoveným potvrdením našej dlhodobej stratégie, možnosti vykonávania a obozretného obchodného modelu…“ povedal He Xiaopeng. Ďalej dodal: „Sme pevne presvedčení, že inteligentná mobilita a autonómna jazda premenia náš každodenný život, a zdieľame rovnakú víziu so spoločnosťou Xiaomi, že technologická inovácia je kľúčovým hnacím prvkom pri zmene našej budúcej prepravy. Naše skúsenosti a skúsenosti spoločnosti Xiaomi týkajúce sa správania spotrebiteľov, technologického know-how a trendov na trhu môžu znamenať obrovskú hodnotu pre našu spoločnosť Xpeng Motors,… “uviedol He Xiaopeng.

Generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi, Lei Jun, k  príležitosti oznámenia tejto strategickej investície uviedol:

„Spoločnosti Xiaomi Corporation a Xpeng Motors dosiahli výrazný pokrok vďaka dôkladnej spolupráci pri vývoji technológií spájajúcich inteligentné telefóny a inteligentné autá. Sme presvedčení, že táto strategická investícia prehĺbi naše partnerstvo so spoločnosťou Xpeng pri rozvoji inovácií pre inteligentný hardvér a internet vecí.“

Spoločnosť Xpeng Motors v  tomto roku predstavila elektromobil sedan P7, ktorý je druhým komerčne dostupným elektromobilom spoločnosti. Okrem toho predstavila ešte v júli vylepšenú verziu automobilu G3, ktorého dojazd je až 520 kilometrov na jedno nabitie.

Otázniky visiace nad spoločnosťou

Okolo automobilky Xpeng Motors visí viacero otáznikov. Spoločnosť bola v  marci tohto roka obvinená spoločnosťou Tesla, že ukradla ich zdrojový kód autopilota. Konkrétne sa spomína meno Cao Guanghzi, ktorý bol pôvodne zamestnanec spoločnosti Tesla, neskôr však  prešiel do spoločnosti Xpeng Motors. Cao priznáva, že kód autopilota vyvinutého v Tesle nahral do svojho iCloud účtu, ale odmieta, že by ho nejak ďalej zdieľal alebo využil. Cao na svoju obranu vytvoril pre spoločnosť digitálny obraz svojho zariadenia, ktorý poskytol spoločnosti, a zároveň pri odchode z Tesly zdrojové kódy odstránil zo všetkych svojich osobných zariadení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close