Xiaomi sa chystá na predstavenie dvoch úplne nových Mi TV s rozlíšením až 8K!

Dva prírastky do existujúcich modelových radov by mohli prísť už v nasledujúcich týždňoch, naznačuje to nedávna 3C certifikácia

Mi-TV-LUX-OLED-Transparent-Edition_013.jpg
Zdroj: Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi je už roky známa nie len vďaka svojim dostupným Android smartfónom, ale aj vďaka gadgetom a doplnkom do domácnosti, ktoré spájajú požadovanú kvalitu s pomerne prívetivou cenovkou. Obľúbenou kategóriou produktov od spoločnosti Xiaomi sú inteligentné televízie Mi TV, ktorých modelové rady sa rozširujú rok čo rok. I keď sme v tomto roku videli hneď niekoľko nových modelov, najnovšie správy z portálu Gizmochina naznačujú, že sa už čoskoro dočkáme aj ďalšej dvojice.

Najdrahšie TV z celého portfólia

Vďaka čínskej 3C certifikácii boli odhalené ďalšie dve Mi TV, ktoré by mali v nasledujúcich týždňoch rozšíriť modelové rady inteligentných televízií od Xiaomi. Dve novinky však nebudú patriť do kategórie „bežných“ TV do domácnosti, keďže všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o najmodernejšie technologické výdobytky s obrovskými panelmi a zrejme aj neočakávane vysokou cenovkou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvá 8K TV od Xiaomi

Známy leaker Digital Chat Station zverejnil na sociálnej sieti Weibo hneď niekoľko detailov o týchto televíziách, ako aj viaceré špekulácie, respektíve detaily, ktoré môžme od dvoch nových modelov očakávať. Podľa jeho slov budú nové televízie, s kódovými označeniami L82M6-4K a LM82M6-8K vybavené modernými 82-palcovými panelmi od spoločnosti LG Display. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o špičkové OLED panely, no tento „detail“ ešte potvrdený nie je.

xiaomi 8k mi tv
Zdroj: Weibo – Digital Chat Station

Čo je však takmer oficiálne sú bližšie detaily o týchto televíziách. Menší model L82M6-4K bude vybavený spomínaným 82-palcovým LG panelom s rozlíšením 3 840 x 2 160 pixelov, čiže 4K s napájaním 220V~, 50/60Hz, 500W. Väčší a zrejme aj násobne drahší model L82M6-8K bude vybavený 82-palcovým panelom s rozlíšením až 7 680 x 4 320 pixelov, čiže môžme hovoriť o 8K rozlíšení. Čo sa napájania týka, certifikát uvádza hodnoty 100-240V~, 50/60Hz, 700W.

Pochopiteľne, na bližšie technické detaily, ako aj na cenovku a prípadnú dostupnosť si musíme počkať ešte minimálne niekoľko dní. Je však vysoko pravdepodobné, že nové dva modely nebudú dostupné mimo domáceho trhu, no to nemení nič na tom, že obe TV prídu s naozaj nečakane veľkými cenovkami, rádovo v tisíckach eur.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre