Xiaomi reaguje na otázky prečo nepredstavili na MWC 2019 skladateľný smartfón, ktorý sme mohli už raz vidieť vo videu

Xiaomi skladatelny smartfon
Zdroj: Youtube (Kim Poh Liaw)

Nie tak dávno sme mohli vidieť na oficiálnom videu skladací smartfón z kuchyne čínskej spoločnosti Xiaomi. Ukázal ho samotný CEO spoločnosti Lin Bin. Mnohí preto dúfali, že Xiaomi skladací smartfón v lepšom prípade predstaví už počas
MWC 2019 a ak nie, tak že ho aspoň ukáže. Nestalo sa tak. Konkurencia však nespí a dočkali sme skladacích smartfónov z kuchyne Samsungu a Huaweiu.

Na skladateľný smartfón z kuchyne Xiaomi si ešte počkáme

Hovorca spoločnosti Xiaomi, Donovan Sung, na margo nepredstavenia skladacieho smartfónu povedal:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Pokiaľ ide o konkrétne obdobie predstavenia, myslím, že by sme mali počkať, kým bude oveľa vyspelejší, predtým ako ho ohlásime. Ale ubezpečujeme Vás, že testujeme rôzne skladateľné koncepty,…“.

Otázkou tak je kedy spoločnosť plánuje oficiálne predstaviť skladateľný smartfón. Aktuálne to vyzerá tak, že najbližšie mesiace bude tento telefón, ktorý sme mohli vidieť na videu ešte odložený v „šuflíku“. Druhým dychom však treba dodať, že Xiaomi neukázal telefón s jedným miestom ohybu, ale hneď s dvomi a vývoj tohto typu zariadenia, resp. vymoženosti je oveľa náročnejším procesom ako v prípade „kníhového“ systému.  Nehovor viac o cene, ktorá v prípade konkurencie je skutočné vysoká.

Sung v závere dodal:

„Naozaj chceme vyrobiť zariadenie, ktoré bude čo najdostupnejšie a to z dôvodu, že naša filozofia je predávať veci za čo najkonkurenčnejšiu cenu a čo najbližšie k výrobným nákladom.“

V súčasnosti nám teda nič iné ako čakať nezostáva.

Zdroj: venturebeat.com, úvodný obrázok: Youtube (Kim Poh Liaw)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre