Xiaomi prezradilo, akú úsporu energie môžeme očakávať po prechode na MIUI 12.5. Je to veľa, či málo?

Xiaomi prezradilo konkrétne číslo úspory energie zariadenia Redmi K30 Ultra po prechode na MIUI 12.5.

MIUI 12.5_xiaomi nadstavba
Zdroj: MIUI

Xiaomi ešte vo februári tohto roka predstavilo globálnu verziu MIUI 12.5. Samotné predstavenie prebiehalo približne mesiac potom, ako bola predstavená čínska verzia nadstavby. Napočudovanie, globálne uvedenie nadstavby do života nebolo tak pompézne, ako to čínske. Dôvodom pravdepodobne bolo, že Xiaomi okresalo viacero funkcií, ktoré globálnej verzii chýbajú.

Na druhej strane, Xiaomi okresanie funkcionalít vysvetľovalo tým, že hoci nadstavba bude „ľahšou“, tak ponúkne lepší manažment správy výkonu a batérie zariadenia. Spoločnosť konkrétne hovorilo o tom, že  zariadenia budú potrebovať o 22% menej výkonu CPU,  a že manažment spotreby energie bude o  15% efektívnejší  v porovnaní s čínskou verziou. Rovnako Xiaomi hovorilo aj „okamžitých reakciách“ v súvislosti s reakčným časom odozvy po dotyku s obrazovkou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

O koľko sa zvýši výdrž batérie zariadenia? Čínska verzia MIUI odhaľuje prvé čísla

Vráťme sa však ešte k čínskej verzii nadstavby. Portál Gizmochina.com najnovšie priniesol správy, v ktorých poukazuje na výdrž batérie smartfónu Redmi K30 Ultra po prechode na novú nadstavbu. Podľa softwarového riaditeľa spoločnosti Xiaomi, Zhang Guoquan, nová nadstavba je schopnou zlepšiť výdrž batérie o 5% a to najme v prípade aktívneho displeja v porovnaní s MIUI 12 nadstavbou.

Zhang Guoquan_status
Via Gizmochina

Čo sa týka daného modelu smartfónu, tak ten disponuje zobrazovacím panelom typu OLED so 120Hz obnovovacou frekvenciou displeja, ktorý má tendenciu využívať na svoje fungovanie viac energie, ako „bežné“ 60Hz displeje. Podľa publikovaných správ sa to podarilo vďaka zmene architektúry zobrazovacieho softwaru, ktorý mení tok údajov z jedného kanálu na dvojitý kanál smerom do a z procesora. Inými slovami to znamená, že zariadenie nepotrebuje zvyšovať napätie pri prenose obrazu, čo zvyšuje energetickú účinnosť obrazovky.

Okrem iného treba dodať, že bude zaujímavé sledovať výsledky globálnej verzie MIUI v súvislosti s úsporou energie zariadenia vzhľadom na to, že tam Xiaomi deklarovali v čase predstavenia nadstavby lepšie hodnoty. V každom prípade, je podľa vás 5% úspora energia (v čínskej verzii MIUI) dostatočnou? Dajte nám vedieť nižšie váš názor.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre