SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prerušuje distribúciu svojich zariadení do Ruska: Stoja za tým obavy zo sankcií!

Čínske Xiaomi odchádza z ruského trhu po znížení svojich dodávok zariadení na polovicu. K rovnakému rozhodnutiu dospelo aj Lenovo.

Po začiatku konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou sa už viaceré veľké svetové spoločnosti rozhodli, že zastavia pôsobenie na Ruskom trhu a vyjadria tak svoj nesúhlas s konfliktom. Veľká časť čínskych spoločností však na ruskom trhu stále pôsobila, nakoľko sa čínska vláda vyjadrila, že spoločnosti nemajú podliehať externému nátlaku. Teraz sa však z ruského trhu sťahujú hneď dve spoločnosti, teda Xiaomi a Lenovo. Za odchodom z trhu však nestojí len solidarita s Ukrajinou a vyjadrenie nesúhlasu s konfliktom. Ak by na trhu totiž zotrvali, mohlo by sa jednoducho stať, že by sa opäť ocitli pod vlnou nepríjemných sankcií, informuje portál mundoxiaomi.com.

Už v minulosti spoločnosť znížila dodávky svojich zariadení

Pred nedávnom čínske Xiaomi znížilo počet zariadení, ktoré dodávalo na ruský trh, no neodôvodnilo to v spojitosti s konfliktom. Spoločnosť tak dodávala do Ruska o niečo menej zariadení ako v minulosti a celkovo tak znížila svoje dodávky o polovicu. Už niekoľko týždňov však môžeme vidieť, že predaje spoločnosti na tomto trhu rapídne klesajú a rovnako je na tom aj spoločnosť Lenovo. Ani jedna zo spoločností sa však zatiaľ k tomuto nevyjadrila, no všetko nasvedčuje tomu, že sa na území Ruska už len dopredávajú zariadenia, ktoré na území už sú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čínske Xiaomi tak nemá privážať ďalšie zariadenia na územie Ruska a predávať ich tam. Toto rozhodnutie rozhodne nikoho neprekvapí, nakoľko sa spoločnosť len pridáva na už aj tak dlhý zoznam spoločností, ktoré spravili úplne rovnaké rozhodnutie. Za pozastavením predaja zariadení na ruskom trhu však nestojí len nesúhlas s prebiehajúcim konfliktom. Čínske spoločnosti sa totiž obávajú, že by na ne mohli byť uvalené sankcie, ktoré by ich odstrihli od základných technológií.

Xiaomi má k tomu viacero dôvodov

Všetci dobre vieme, že čínske Xiaomi už v minulosti bojovalo so sankciami, ktoré na ich adresu uvalili Spojené Štáty. USA vtedy pod vedením Donalda Trumpa malo podozrenie, že čínske Xiaomi spolupracuje s komunistickou vládou a ich zariadenia nás špehujú. To sa však nakoniec nepotvrdilo a žiadnu bezpečnostnú hrozbu pre nás čínsky gigant nepredstavuje. Hrozilo však, že by sa Xiaomi nakoniec dostalo na rovnaký blacklist ako Huawei, teda nemohlo by využívať základné technológie ako kvalitné čipsety či dokonca ani operačný systém Android s Google službami.

Aj pre zachovanie všetkých týchto privilégií tak Xiaomi ustupuje z ruského trhu a prestáva tam predávať svoje zariadenia. Spoločnosti, ktoré dodávajú technológie práve pre Xiaomi tak budú mať istotu, že sa neobjavia na ruskom trhu. Ak si to teda náhodou nebudú želať. Čínsky gigant sa teda nakoniec pridáva už k mnohým spoločnostiam, ktoré k tomuto kroku pristúpili.

A čo vy, súhlasíte v tomto so Xiaomi? Pozdáva sa vám tento krok? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close