Xiaomi predstavilo kameru do auta, ktorá vás upozorní na možnú kolíziu

Xiaomi predstavilo kameru do auta, ktorá má ambíciu zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky

Xiaomi kamera do auta na detekciu nehod
Zdroj: Xiaomi

Moderné autá sú častokrát vybavené rôznymi detekčnými systémami, ktorých cieľom je odvrátenie možnej kolízie. Ide však väčšinou o modely áut, ktoré sú cenovo drahšími. O to viac nás teší, že Xiaomi túto technológiu prostredníctvom programu Youpin sprístupňuje pre širšiu verejnosť. Xiaomi totiž predstavilo špeciálnu auto kameru, ktorej cena je 1 699 japonských jenov, čo je približne 15€.

Chytrá kamera MINIEYE AI, ktorej ambícia je odvrátenie možnej kolízie

Kamera MINIEYE AI je zabalené v „tele“ o veľkosti 104 x 36 x 40,5 mm pričom šofér má k dispozícii ešte drobnú  obrazovku, ktorá vizualizuje dopravnú situáciu . Okrem iného kamere nechýba ani zvukový výstražný systém, ktorý má šoféra upozorniť na možnú kolíziu s dostatočným časovým predstihom, aby ju mohol zvrátiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi MINIEYE AI_1
Zdroj: Xiaomi

Čo sa týka samotnej kamery, tak Xiaomi využíva snímač Sony Starlight (ide o snímač schopný prispôsobiť sa aj horším svetelným podmienkam. Napríklad počas jazdy autom v noci. Zároveň podporuje aj HDR), ktorý je schopný detegovať pohyb iných automobilov, chodcov a ďalších účastníkov premávky. Xiaomi odvolávajúc sa na výskum spoločnosti AXA hovorí, že  včasné upozornenie na možnú kolíziu o 1,5 sekundy skôr, dokáže odvrátiť až 90% dopravných nehôd.

Xiaomi MINIEYE AI_upozornenie
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi ďalej dopĺňa, že ich inteligentný systém za ideálnych podmienok je schopný upozorniť na možnú kolíziu s predstihom o 3,1 sekundy skôr, ako dôjde k nárazu. Rozhodne ide o užitočnú funkcia, ktorá v istom zmysle kopíruje to, čo ponúkajú integrované systémy luxusných automobilov. Spoločnosť ďalej prezrádza, že ich senzory v reálnom čase sledujú nie len vašu vzdialenosť od ďalších účastníkov cestnej premávky, ale aj zmeny rýchlosti, ktoré sú pre včasné upozornenia na možné kolízie kľúčovými. Okrem iného senzory sú ďalej schopné sledovať situáciu nie len pred autom, ale aj do strán. Ide o užitočnú funkciu, ktorá nájde svoje využitie napríklad pri predbiehaní iných vozidiel.

Xiaomi MINIEYE AI_detekcia
Zdroj: Xiaomi

Spoločnosť ďalej dodáva, že senzory sú schopné snímať účastníkov premávky až do vzdialenosti 50 metrov a zároveň predikovať ich správania na základe umelej inteligencie. Týka sa to ako automobilov, tak aj chodcov, cyklistov a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre