Xiaomi pre nás pripravuje ďalšie dva lacné smartfóny: Takáto lákavá bude ich cena!

Lacné smartfóny od Xiaomi sú obľúbené medzi množstvom používateľov. Tentokrát vieme, že pre nás pripravujú rovno dva modely.

Redmi 10 Prime_kamerovy modul
Zdroj: YouTube (Redmi India)

O nových smartfónoch od čínskeho Xiaomi počujeme v poslednej dobe oveľa častejšie, ako tomu bolo pred nedávnom. Dôvodom je opäť čas nových predstavovaní smartfónov, ktoré tradične prichádzajú začiatkom nového roka, resp. počas prvých mesiacov. Svoje modely nám už odhalilo čínske Redmi, ktoré so svojou sériou Redmi Note 11 naozaj zmenilo vnímanie strednej triedy smartfónov. Všetci tiež čakáme na predstavenie nových modelov z radu Poco X4, ktoré sa nezadržateľne blíži. No okrem toho by sme mali vo veľmi blízkej dobe byť svedkami predstavenia modelov ako je Redmi 10C, ktorý však nepríde úplne sám. Portál Xiaomiadictos.com nás totiž okrem tohto modelu informuje i o ďalšom podobnom smartfóne, teraz však z radov sesterského Poco.

Redmi 10C nepríde sám

Nových modelov od Xiaomi nikdy nie je dosť, aspoň si to čínska populárna spoločnosť v oblasti smartfónov a inteligentnej domácnosti myslí. Vzhľadom k tomu sa ku nám dostáva množstvo smartfónov s rôznymi črtami výbavy, no i celkom podobné modely, ktoré sa od seba líšia len svojím dizajnom alebo menšou zmenou vo svojej výbave. Podobne to tak bude s modelmi Redmi 10C a Poco C4, ktoré majú podľa najnovších informácií oba prísť na globálny trh.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšia certifikácia totiž odhalila, že tieto dve dcérske spoločnosti Xiaomi pre nás pripravujú nové smartfóny. Oba majú byť určené pre globálny trh, pričom Redmi 10C nájdeme na našom trhu pod označením 220333QAG a Poco C4 pod označením 220333QPG. Písmenko G na konci kódu značí, že oba smartfóny prídu i ku nám do Európy, kedy predstavenie prebehne však zatiaľ nevieme.

Výbava smartfónov bude identická

Rovnako ako v prípade modelu Redmi 10A, ktorý bude vychádzať z pôvodného Redmi 9A, podobnej situácie sa dočkáme i teraz. Model Redmi 10C tak bude v skutočnosti len obnoveným Redmi 9C, ktorý si vyslúži podobné parametre vrátane procesora. V tomto prípade sa rozprávame o čipsete MediaTek Helio G35, ktorý nám umožní udržať si nízku cenu. Ďalej sa dočkáme 6.5″ IPS LCD displeja, HD+ rozlíšenia a pravdepodobne i nižšieho pamäťového úložiska. Najväčšou konfiguráciou by totiž mala byť konfigurácia 4+64GB pamäte. Oba smartfóny, teda Redmi 10C i Poco C4 by mali získať tri snímače kamery a nadstavbu MIUI 13 už pri predstavení.

A keď už sme spomínali cenu smartfónu, tá sa má držať v naozaj nízkych pozíciách. Nový smartfón by sme tak mohli zohnať už za 100 až 140€ v závislosti od pamäťovej konfigurácie. Rátať však môžeme s tým, že nepôjde o model, ktorý by sme si kúpili pre náročnejšie úkony. Slúžiť bude primárne pre jednoduchšie úlohy ako telefonovanie, posielanie správ, prehliadanie internetu, prípadne jednoduchšie hry. V každom prípade však ide o veľmi atraktívny model.

Kúpili by ste si smartfón s takouto výbavou? A láka vás takáto cena modelov od Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre