Xiaomi pracuje na smartfóne Redmi K30i. Prísť má s nízkou cenovkou, 48 Mpx fotoaparátom a 5G pripojením

Doterajšie špekulácie o dostupnom smartfóne zo série Redmi K30 sú konečne potvrdené, i keď stále nie oficiálne

Xiaomi Redmi K30 je predstaveny
Zdroj: Weibo (Redmi)

Dostupného smartfónu s 5G konektivitou z pomerne novej série smartfónov Redmi K30 od Xiaomi sa predsa len dočkáme. Len nedávno to potvrdili hneď dva zahraničné zdroje odkazujúce na uniknuté interné dokumenty, ktoré z útrob spoločnosti Xiaomi unikli len pred niekoľkými dňami. Pripravovaná dostupná novinka Redmi K30i by mala byť predstavená v najbližších týždňoch.

Cena, akú sme na trhu ešte nevideli

Pôvodné čínske zdroje sa spoliehajú na uniknutú marketingovú správu, v ktorej spoločnosť Xiaomi konzultuje a inštruuje marketingovú spoločnosť, akú stratégiu zvoliť pri agresívnej reklamnej kampani na jeden z najdostupnejších 5G smartfónov na trhu. Podľa tohto zdroja plánuje Xiaomi zo začiatku zvoliť naozaj nízku cenovku – neuveriteľných 1 799 čínskych yuanov, čo je v prepočte iba 235 eur. Nový Redmi K30i by sa tak mal stať hlavným 5G modelom, ktorý bude spoločnosť propagovať v období od mája do júna, keďže jeho predstavenie by sa malo konať už koncom apríla.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Za zmienku stojí aj fakt, že dostupný Redmi K30i údajne ponúkne takmer všetko, čo jeho drahší súrodenec Redmi K30 5G. Jediným rozdielom má byť hlavný snímač zadného fotoaparátu, ktorého rozlíšenie by malo klesnúť z 64 Mpx na 48 Mpx. Zvyšok konfigurácie by však mal zostať nezmenený.

V júni sa môžme tešiť na ďalšiu novinku

V závere marketingovej stratégie sa však nachádza aj ďalšia podstatná informácia, ktorá by nemala uniknúť zraku fanúšika spoločnosti Xiaomi. Záver správy totižto obsahuje informáciu o tom, že Xiaomi plánuje už v júni predstaviť ďalší 5G smartfón, ktorý v stratégii nahradí vyššie spomínaný Redmi K30i. Cenovka tohto smartfónu bude na úrovni 1 599 čínskych yuanov, čo je v prepočte necelých 210 eur. Podľa doterajších špekulácii by mohlo ísť o smartfón zo série Redmi Note 9, no do leta sa môžu objaviť aj ďalšie zásadné informácie, ktoré môžu poriadne zamiešať kartami.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre