SpravodajstvoTechnológieXiaomi

Xiaomi pracuje na nezvyčajnom skladateľnom smartfóne, aký sme doposiaľ ešte nevideli

Xiaomi pracuje na ďalšom zaujímavom smartfóne. Otázne však je, či bude niekedy uvedený na trh

Xiaomi, čínsky výrobca smartfónov je spoločnosťou, ktorá v posledných rokoch bezpochyby udáva trendy. Dokazujú to desiatky patentov, ktoré vyplávali v minulosti na povrch a neskôr boli premenené aj v realitu. Jedným z ďalších patentov, ktorý sa dostal na verejnosť, odhaľuje ďalšie zaujímavé zariadenie, ktoré by sme mohli v budúcnosti nosiť vo vreckách našich nohavíc.

„Xiaomi Z Fold“, zariadenie aké sme ešte doposiaľ nevideli

Najnovší patent spoločnosti Xiaomi, na ktorý poukazuje portál letsgodigital.org ukazuje zariadenie, ktoré na prvý pohľad vyčnieva „zo zabehnutých štandardov“. Ide o skladateľné zariadenie, ktoré disponuje nie jedným, ale hneď dvomi pántami a záhybmi v tvare Z.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť nižšie, tak vizualizácia patentu zariadenia odhaľuje zariadenie, ktoré je možné mnohonásobne zložiť. Takto spracované zariadenie ako môžete vidieť, nepripomína v súčasnosti žiaden dostupný model smartfónu vrátane zariadení Galaxy Fold, či Motorola Razr.

Xiaomi Z Fold_patent skladatelneho zariadenia_1
Zdroj: letsgodigital.org

V rozloženom stave zariadenie ponúka vo svojej podstate panel o veľkosti takmer 3 štandardných displejov bežného zariadenia. V stredovej časti jedného z panelov displeja môžeme okrem iného nájsť aj kameru. Čo sa týka ďalších snímačov, tak nie sú viditeľnými. Pravdepodobne to má súvis s tým, že zadná časť zariadenia po poskladaní je schovanou dovnútra. Inými slovami, predné sklo je súčasťou vonkajšieho krytu.

Xiaomi Z Fold_patent skladatelneho zariadenia_2
Zdroj: letsgodigital.org

Patent ďalej odhaľuje, že ďalšie komponenty zariadenia, akými sú napríklad tlačidlá ovládania hlasitosti, priehradka na SIM kartu, USB Type-C výstup a podobne, sú umiestnené v jednotlivých bočných stenách smartfónu. Aktuálne však nie sú dostupné žiadne ďalšie informácie, ktoré by prezrádzali ďalšie špecifikácie, či informácie o zariadení.

Nejde o prvý skladateľný smartfón od Xiaomi

Len pre pripomenutie, v minulosti sme už mohli vidieť prototyp skladateľného smartfónu Xiaomi. Ukázal ho Lin Bin, jeden z riaditeľov spoločnosti Xiaomi. Rovnako ako v prípade vyššie, tak po zložení zariadenia vonkajšia strana bola tvorená displejom. 

V tom čase hovorca spoločnosti (dnes už bývali hovorca), Donovan Sung, prezradil, že spoločnosť aktívne pracuje na viacerých modeloch skladateľného zariadenia.  Na ďalšie informácie už bol však skúpym. Jedine čo dodal bolo, že Xiaomi predstaví skladateľné zariadenie, až keď „doladia“ všetky muchy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close