SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi plánuje v priebehu 5 rokov investovať viac ako 1,3 miliardy eur do inteligentných domácností

Čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá je mimochodom najznámejšou spoločnosťou týkajúc sa cenovo dostupných telefónov, plánuje v priebehu 5 rokov investovať 1,3 miliardy eur do rozvoja inteligentných domácností a spotrebičov. Oznámil to samotný zakladateľ Lei Jun v piatok.

Rozvoj umelej inteligencie v domácich podmienkach

AIoT, skratka pre „AI + IoT“ inovácia zariadení pripojených k internetu tiež známe ako Internet of Things. Je to automatizačný systém ktorý sa dokáže „učiť“ návyky používateľa, ako napríklad zapnutie svetla keď vojdete do miestnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Vidíme budúcnosť, v ktorej budú všetky domáce zariadenia pripojené k internetu a ovládané hlasom. Domáce spotrebiče budú nahradené inteligentnými zariadeniami. K dispozícii bude sieť AIoT, ktorá to povedie, “ povedal Lei vo výročnej správe.

Xiaomi pomaly osamostatňuje svoje podznačky

Vo štvrtok spoločnosť oznámila, že rozdelila svoju značku dostupných telefónov Redmi v nádeji, že „červená ryža“ (preklad čínskeho slova Redmi) bude slúžiť ako konkurencia „malej ryže“, čiže smartfónov priamo od Xiaomi. Tento krok je podobný ako pri spoločnosti Huawei, ktorej podspoločnosťou je Honor vyrábajúci taktiež o čosi dostupnejšie smartfóny.

Xiaomi to vo svojej domovine, aspoň v oblasti inteligentných domácností, nebude mať naozaj ľahké. V Číne sa musí popasovať s ďalšími gigantmi, medzi ktorých môžeme jednoznačne zaradiť aj spoločnosť Baidu. Práve tá je v tejto oblasti pre Xiaomi najväčším konkurentom. Na zvýšenie svojho kreditu a vylepšenie podpory inteligentných domácností sa Xiaomi rozhodlo spojiť sily so svetovo známymi spoločnosťami, medzi ktoré najnovšie pribudla švédska IKEA. V oblasti rozvoja inteligentných domácností to je naozaj vynikajúci krok, keďže IKEA patrí medzi najpopulárnejších predajcov dostupného nábytku takmer na celom svete.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close