SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi plánuje v budúcom roku zaplaviť trh 5G smartfónmi

Spoločnosť Xiaomi plánuje v budúcom roku predstaviť viacero zariadení s podporou 5G technológie. Konkrétne sa spomína až 10 rôznych modelov.

Budúci rok bude z  pohľadu spoločnosti Xiaomi zaujímavým. Počas konferencie „World Internet conference“ CEO Xiaomi odhalil viacero informácií týkajúcich sa plánov spoločnosti v oblasti 5G smartfónov.

Spoločnosť Xiaomi v  priebehu minulého mesiaca predstavila 5G smartfón Xiaomi Mi 9 Pro 5G, po ktorom dopyt prekročil očakávania, a  to dokonca v takej miere, že viedol k problémom s jeho výrobou a distribúciou, prezradil Lei Jun. Ďalej dodal, že tento dopyt zaväzuje spoločnosť, aby v budúcom roku predstavili viac 5G zariadení a to aj naprieč segmentom strednej triedy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Ľudia v priemysle sa obávajú, že budúci rok sa modely 4G nebudú predávať, je to krok, ktorý musíte spraviť lebo nemáte na výber,…“ hovorí Lei, ktorý ďalej dopĺňa: „Dúfame, že operatóri budú urýchlia rozširovanie základných 5G staníc.“

Portál Pocketnow.com ďalej píše, že plány spoločnosti na budúci rok sú ambiciózne. Xiaomi chce totiž predstaviť viacero zariadení s podporou 5G technológie. Konkrétne bolo spomínaných 10 a  viac zariadení. V  súčasnosti však neviem či sa bude jednať len o smartfóny z high-end kategórie alebo nie. Možno však predpokladať vzhľadom na počet, ako aj na vyjadrenia vyššie týkajúce sa záväzku voči zákazníkom, že budú predstavené aj cenovo dostupnejšie zariadenia.

V  súčasnosti Xiaomi podľa posledných dát od Canalys v domácej Číne si za posledný kvartál drží 11,8% podiel na trhu. V porovnaní s minulým rokom to predstavuje pokles z 13,9%. Na druhej strane, popularita značky v Europe rastie. Zatiaľ čo minulý rok v 3. kvartáli mala spoločnosť trhový podiel 6,5%, tak dnes to je už 9,6%.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close