Xiaomi prisľubuje dostupnosť nadstavby MIUI 11 aj pre ďalšie zariadenia

Xiaomi prisľubuje, že ak testovania nadstavby MIUI 11 na oficiálne nepodporovaných zariadeniach dopadnú dobre, tak ju sprístupní pre ďalšie smartfóny.

MIUI 11 podporovane zariadenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Xiaomi pár dní dozadu oficiálne zverejnila, ako orientačný časový harmonogram, tak aj zoznam zariadení, pre ktoré bude dostupná nová nadstavba MIUI 11. Na zozname sa aktuálne nachádza  celkovo 43 zariadení a dostupnosť nadstavby je rozdelená do 3 fáz. Medzi zariadeniami nechýbajú ani staršie zariadenia ako sú Xiaomi Mi Note 2, Xiaomi Mi Note 3, Redmi 6, Xiaomi Mi Mix 2S a ďalšie.

MIUI 11 nadstavba bude dostupná aj pre ďalšie zariadenia

Portál Gizcmohina.com upozorňuje na diskusiu medzi softwarových riaditeľom spoločnosti Xiaomi (Zhanq Guoquan) a  fanúšikmi spoločnosti. V rámci nej sa viacero používateľov pýtalo na dostupnosť MIUI 11 nadstavby pre ďalšie zariadenia, ktoré sa aktuálne nenachádzajú na zozname. Zhanq na otázky fanúšikov spoločnosti odpovedal, že MIUI 11 nadstavba bude dostupná aj pre ďalšie zariadenia. Konkrétne však nešpecifikoval, pre ktoré  modely. Napísal však, že aktuálne spoločnosť uvoľňuje aktualizáciu MIUI 11 aj na zariadenia, ktoré nie sú na zozname pre malé množstvo používateľov. Na základe spätnej väzby sa následne budú rozhodovať či aktualizáciu sprístupnia aj pre širokú verejnosť. Ďalej napísal, že ak nebudú signifikantné problémy s chodom MIUI 11 aj na starších zariadeniach, tak čoskoro aktualizujú zoznam podporovaných zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi MIUI 11
Zdroj: miui.com

Oficiálny zoznam podporovaných zariadení

Aktuálne známy zoznam podporovaných zariadení si môžete pozrieť v  tabuľkovej forme nižšie. Dostupnosť najnovšej MIUI 11 nadstavby pre zariadenia nižšie je naplánovaná najneskôr do konca tohto roka. Prvé zariadenia by mali aktualizáciu obdržať v  najbližších dňoh.

Dostupnosť aktualizáciu MIUI 11

Fáza 1

Fáza 2

Fáza 3

MI 9 SE Mi 9 Redmi Note 8
Redmi K20/ Mi 9T Redmi K20 Pro/ Redmi 9T Pro Redmi Note 8 Pro
Redmi Y3 Mi 9 Lite Redmi 8
Redmi Note 7 Mi MIX 2 Redmi 8A
Redmi Note 7S Mi MIX Redmi Note 6 Pro
Redmi Note 7 Pro Mi 6 Redmi 7A
Redmi 7 Mi Note 3
Redmi 7A Mi Note 2
Mi 8 Pro Mi Max 2
Mi 8 Mi Play
Mi 8 Lite Redmi 6 Pro
MI MIX 3 Redmi 6
MI MIX 2S Redmi 6A
POCO F1/ POCOPHONE F1 Redmi Note 5 Pro
Redmi Note 5
Redmi S2/Y2
Redmi Note 5A Prime / Y1
Redmi Note 5A / Y1 Lite
Redmi 5 Plus
Redmi 5
Redmi 5A
Redmi Note 4x
Redmi 4X

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre