Xiaomi nahradí natívne aplikácie Telefón a SMS alternatívnymi aplikáciami

Xiaomi oznamuje, že nahradí natívne aplikáciu MIUI telefón a Správy alternatívnymi. Reaguje tak na preferencie používateľov a legislatívu.

MIUI_predinstalovane aplikacie_oznamenie
Zdroj: MIUI

Na oficiálnom blogu spoločnosti Xiaomi sa objavili informácie, ktoré hovoria o tom, že v novo predstavených zariadeniach už nenájdeme natívne predinštalované MIUI aplikácie ako sú Telefón a SMS správy. Nahradené budú alternatívnymi aplikáciami od spoločnosti Google. Zmena politika sa má týkať globálnych a európskych verzií telefónov Xiaomi/Redmi.

Xiaomi tento krok vysvetľuje regionálnymi preferenciami používateľov ich zariadení a potrebou reagovania na lokálnu legislatívu. Telefóny Xiaomi tak „stratia“ natívnu podporu nahrávania hovorov, ktorá bola dostupná v rámci MIUI nadstavby. Spoločnosť ďalej dodáva, že všetky novo predstavené zariadenia budú využívať GMS služby (Mobilné služby Google).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Globálne ROM a EEA ROM nových zariadení Xiaomi už nebudú mať MIUI Dialer a Messaging, budú na nich predinštalované (pozn. redakcie: aplikácie) Google Telefón a Správy…“

Predpokladáme, že spoločnosť Xiaomi uprednostnila toto riešenie, aby sa ubezpečila, že predinštalované aplikácie budú v súlade s rôznymi nariadeniami o ochrane osobných údajov na všetkých územiach, kde predáva svoje produkty.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre