SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi MIX 4 – toto je top 5 funkcií a technológií, s ktorými by mohol tento smartfón prekvapiť konkurenciu

Očakávaný vlajkonosič a výkladná skriňa moderných technológií od Xiaomi by mala prísť ešte v tomto roku. Čím by mohla zabodovať najviac?

O nadchádzajúcom smartfóne zo série Mi MIX od spoločnosti Xiaomi sa povráva už pár rokov. Populárna séria, ktorá bola odjakživa výkladnou skriňou celého Xiaomi a akýmsi bádateľom v nových technologických trendoch by sa mala už v tomto roku dočkať nového nástupcu. Meno nového Mi MIX 4 sa skloňuje už dlhšiu dobu, no presné informácie o nadchádzajúcom vlajkovom smartfóne stále nepoznáme. S akými technológiami by však mohol prekvapiť konkurentov, respektíve čím by mohlo Xiaomi opäť zahviezdiť? Toto je zoznam top 5 funkcií a technológií, ktoré od tohto smartfónu môžme očakávať.

Fotoaparát pod displejom

Technológia fotoaparátu umiestneného pod displejom sa na trhu so smartfónmi skloňuje už viac ako rok. Už dnes sú na trhu zariadenia s touto technológiou, no stále nemôžme hovoriť o dokonalom technickom riešení. Xiaomi si aj kvôli nedokonalosti tejto technológie zrejme dáva na čas a predstavenie a hlavne využitie tejto technológie v plnej paráde si necháva zrejme práve na nový Mi MIX 4. Ak sa tak naozaj stane, pôjde o jeden z prvých smartfónov s touto touto technológiou dotiahnutou do „dokonalosti“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi Mix 4
Zdroj: via mspoweruser.com

Batéria a rýchle nabíjanie

Spoločnosť Xiaomi ešte v minulom roku priniesla na trh zariadenie Xiaomi Mi 10 Ultra, ktoré prinieslo na trh unikátne rýchle nabíjanie s výkonom až 120W. Využitie tejto technológie v praxi sa však samotnému výrobcovi príliš neosvedčilo, pretože teoretické nabíjacie výkony sa v praxi ani nepodarilo dosiahnuť, pričom časy nabíjania neboli nijako zásadne skrátené. Aj preto sa Xiaomi v prípade nedávno predstaveného Mi 11 rozhodlo siahnuť po 55W rýchlom nabíjaní, ktoré 120W nabíjaniu dýcha v praxi na krk. Model Xiaomi Mi 11 Pro by však mohol latku zdvihnúť o čosi vyššie, čo by pre Mi MIX 4 znamenalo silného konkurenta v tejto oblasti. Môžeme tak očakávať, že práve Mi MIX 4 by v tomto roku mohol priniesť aktualizovanú technológiu rýchleho nabíjania s výkonom nad 100W, ktoré by výraznejším spôsobom skrátilo nabíjací cyklus pomerne veľkej batérie, od ktorej sa taktiež očakáva pomerne veľa. Bližšie detaily však stále zatiaľ nepoznáme.

Bezdrôtové nabíjanie prostredníctvom „vzduchu“

Túto unikátnu technológiu predstavila spoločnosť Xiaomi len pomerne nedávno, pričom nezverejnila nijaké zásadné detaily o tom, ktoré smartfóny by mohli podporovať túto technológiu. Aktuálne to teda vyzerá tak, že spoločnosť stále čaká na predstavenie prvého podporovaného zariadenia, aby mohla Xiaomi Mi Air Charge využiť naplno. Ak ste o tejto technológii ešte nepočuli, určite si prečítajte jeden z našich starších článkov, kde sme technológiu podrobnejšie popisovali. V skratke ale ide o unikátny spôsob zariadenia na dlhé vzdialenosti, vďaka ktorému by bolo možné bezdrôtovo nabíjať viaceré zariadenia súčasne umiestnené napríklad v jednej miestnosti.

Ďalší dizajnový skvost

Keďže aj predchodcovia smartfónu Xiaomi Mi MIX 4 patrili medzi dizajnové unikáty, ani očakávaná novinka by nemala byť výnimkou. Momentálne síce nemáme žiadne detailné informácie o možnom dizajne či tvaroch zariadenia, no je jasné, že Xiaomi opäť siahne po lukratívnych materiáloch. Už tradične tak môžme očakávať napríklad luxusne vyzerajúce keramické telo smartfónu, ktoré si obľúbili tí „najfajnovejší“ zákazníci Xiaomi. Stále je tu však možnosť, že Xiaomi opäť prekvapí konkurentov a siahne po technológií, poprípade materiáloch, ktoré sme na trhu ešte nevideli.

Technologicky najpokročilejší displej

Ruka v ruke s unikátnym dizajnom ide aj samotný displej, o to viac v prípade, že výrobca uvažuje nad smartfónom bez akýchkoľvek rámčekov či výrezov pre selfie fotoaparát. Xiaomi Mi MIX 4 by aj vďaka takémuto dizajnu displeja vyzeral ešte luxusnejšie, no to by nemal byť jediný z popredných aspektov displeja tohto smartfónu. Len nedávno predstavená série Xiaomi Mi 11 prišla na trh s displejom s 13 novými technologickými výdobytkami. Od série Xiaomi Mi MIX 4 tak môžme mať ešte vyššie nároky na nové technológie v rámci displeja, keďže ide o najvrcholnejší modelový rad celej značky.

Zdroj: Gizchina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close