Xiaomi Mi 9 Pro 5G je oficiálne predstavený! Prináša viacero vylepšení a noviniek

Spoločnosť Xiaomi práve predstavila nový smartfón Xiaomi Mi 9 Pro 5G, ktorý je aktuálne najdostupnejším 5G smartfónom na svete.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G predstavenie
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Spoločnosť Xiaomi práve predstavila smartfón Xiaomi Mi 9 Pro 5G. Ako už z názvu vyplýva, tak sa jedná o smartfón z produktovej línie Mi 9, ktorý však oproti pôvodnej vlajkovej lodi prešiel viacerými vylepšeniami. Na predstavenie smartfónu poukazuje portál Androidauthority.com.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G specifikacie
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Prvou novinkou oproti svoju predchodcovi je, že prišiel s procesorom Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Vo výsledku tak ponúka o 15% väčší výkon, ako je to v prípade procesora Snapdragon 855, ktorý nájdeme v Mi 9 verzii smartfónu. Ďalej, zariadenie  bude dostupné vo viacerých variantoch, konkrétne: 8GB/128GB, 8GGB/256GB, 12GB/256GB a 12GB/512GB.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi 9 Pro 5G je predstaveny
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Veľký upgrade je aj v podobe podpory technológie 5G. Čerešničkou na torte je cena smartfónu, ktorá síce je vysokou, ale pri porovnaní s konkurenciou sa jedná o  najdostupnejší 5G smartfónov na trhu. Veď posúďte sami, cenovo bude začínať na úrovni približne 520$. V prípade verzie zariadenia s 12GB/256GB  smartfón bude stáť približne 600$.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G cena
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Zariadenie okrem lákavej ceny a 5G technológie láka aj podporou rýchleho bezdrôtového nabíjania do 30W (pozn. redakcie: Huawei Mate 30 Pro podporuje len 27W), ako aj na reverzné nabíjanie do 10W. V prípade “klasického” nabíjania, smartfón podporuje rýchle nabíjanie do 40W. V preklade do ľudskej reči, telefón z 0% na 100% pomocou kábla nabijete za 48 minút.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G specifikacie rychle nabijanie
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Kamera na Mi 9 Pro 5G sa zdá byť podobná ako v prípade Mi 9. Skladá sa z hlavného snímača s rozlíšením 48-megapixelov (Sony IMX586), 16-megapixelového ultraširokého snímača a 12-megapixelového teleobjektívu.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G specifikacie kamera
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Model Mi 9 Pro 5G má  zároveňvďaka novo vyvinutému lineárnemu motoru poskytovaťaj oveľa lepšiu hmatovú spätnú väzbu.

Mimochodom, ak by si ste chceli pozrieť ako prebiehalo predstavenie smartfónu, tak môžete tak spraviť pomocou videa nižšie (pozn. redakcie: od 1 hodiny a 22 minút začína predstavenie zariadenia).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre