Xiaomi Mi 12 dostane do vienka 120W nabíjanie. Bude však ešte rýchlejšie, ako v prípade Mi 11T

Očakávaná budúcoročná vlajková loď od Xiaomi príde s vylepšeným menším adaptérom a ešte rýchlejším nabíjaním.

Mi 12 snímač
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Aj keď nedávno predstavený smartfón Mi 11T od spoločnosti Xiaomi posúva rýchlosť nabíjania na úplne inú úroveň, nie je to konečný vývoj, s ktorým by sa stále rastúci čínsky výrobca uspokojil. Už dnes pracuje na ešte rýchlejších systémoch nabíjania, pričom nová technológia by mohla debutovať už o pár mesiacov. Čínsky výrobca podľa najnovších správ pracuje na novom nabíjacom adaptéri s výkonom 120W, ktorý by však ešte zrýchlil proces nabíjania a to aj napriek identickému nabíjaciemu výkonu.

Xiaomi pracuje na ešte rýchlejšom nabíjacom adaptéri

Portál Gizchina.com odvolávajúci sa na známeho zahraničného leakera @Digital Chat Station informuje, že Xiaomi plánuje vybaviť svoju budúcu vlajkovú sériu Mi 12 úplne novým nabíjacím adaptérom. Ten v doterajších certifikáciách nesie označenie „MDY-13-E“ a už dnes poznáme jeho kľúčové aspekty. Ponúknuť by mal identický nabíjací výkon na úrovni 120W, no aj napriek tomu bude rýchlejší, ako aktuálne využívaný nabíjací adaptér v prípade série Mi 11T.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Menšie rozmery a dlhšie nabíjanie s vysokým výkonom

Hlavnými aspektmi nového nabíjacieho adaptéru by totižto mali byť menšia veľkosť, no najmä schopnosť udržať vysoký nabíjací výkon po dlhšiu dobu. V realite by sa tak mohol skrátiť čas nabíjania napríklad v prípade smartfónov s väčšími batériami aj o niekoľko minút. Niektorých budúcich majiteľov však možno výrobca naláka aj na spomínané menšie rozmery nabíjacieho adaptéru, ktoré môžu byť kľúčové napríklad pri častom cestovaní.

Čo všetko už vieme o pripravovanej sérii Xiaomi Mi 12?

Séria Xiaomi Mi 12 momentálne zostáva zahalená pod rúškom tajomstva, no už dnes poznáme viaceré kľúčové aspekty. Poháňaná bude očakávaným vlajkovým procesorom Snapdragon 898 od spoločnosti Qualcomm, no ponúkne aj ďalšie technické vychytávky v podobe LTPO displeja so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, či špičkovú fotografickú výbavu. Povráva sa o naozaj dychberúcich špecifikáciách hlavného fotoaparátu – 200 MP hlavný snímač a až 50 MP širokouhlý snímač. Predstavenie smartfónu je podľa momentálnych informácií naplánované, už tradične, na december tohto roka. Podľa všetkého pôjde o prvý smartfón s procesorom Snapdragon 898 na trhu. Zároveň pôjde o vlajkovú loď spoločnosti Xiaomi pre rok 2022, ktorú neskôr v budúcom roku doplní aj smartfón Xiaomi Mi MIX 5.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre