Xiaomi Mi 11 prichádza so skvelou funkciou – prehrávanie zvuku na dvojicu nezávislých zariadení súčasne

Len pár dní po predstavení novej vlajkovej lode od Xiaomi sa dozvedáme nové softvérové novinky v rámci nadstavby MIUI

xiaomi mi 11 bluetooth audio sharing 1
Zdroj: Vosveteit.sk - koláž

Čínska spoločnosť Xiaomi pred koncom roka 2020 oficiálne predstavila svoj nový vlajkový smartfón Xiaomi Mi 11. Nový vlajkonosič zrejme potešil väčšinu fanúšikov tohto stále obľúbenejšieho výrobcu dostupnej elektroniky, keďže noviniek a vylepšení je oproti predošlej generácii hneď niekoľko. Väčšinu z nich sme však spomínali v našich starších článkoch tesne po predstavení tohto zariadenia. Dnes však fanúšikom tejto značky, či prípadným záujemcom o tento smartfón, chceme dať do pozornosti novú funkciu, ktorá bola spozorovaná len pár dní po predstavení zariadenia Mi 11. Ide o špeciálnu funkciu „Bluetooth Audio Sharing“, na ktorú niektorí z nás čakali pomerne dlhú dobu.

Prehrávanie zvuku na dvoch nezávislých zariadeniach

Ako informoval portál Gizchina.com, odvolávajúci sa na zdroje na čínskej sociálnej sieti Weibo, v softvéri nadstavby MIUI na smartfóne Mi 11 bola spozorovaná funkcia prehrávania zvuku na dve nezávislé zariadenia súčasne, ktorá vystupuje pod už vyššie spomenutým označením „Bluetooth Audio Sharing“. Šikovnejší z nás si túto funkciu všimli už počas oficiálneho predstavenia nového Xiaomi Mi 11, no predstavitelia spoločnosti Xiaomi jej nevenovali príliš veľkú pozornosť. Až dnes sa tak dozvedáme dôležité „špecifiká“ tejto funkcie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nová funkcionalita umožňuje pripojenie až dvojice True Wireless Stereo zariadení ku smartfónu súčasne, samozrejme, prostredníctvom bezdrôtového pripojenia Bluetooth. V praxi to teda znamená, že ku smartfónu môžete bezproblémovo pripojiť dvojicu reproduktorov, ale aj dva páry slúchadiel, ktoré disponujú technológiou TWS. V prípade reproduktorov tak môžete vytvoriť naozaj skvelé stereo ozvučenie.

xiaomi mi 11 bluetooth audio sharing
Zdroj: Gizchina – Weibo

Niektorí z vás by si tak mohli povedať, že takéto pripojenie dvoch reproduktorov bolo možné aj doposiaľ. Háčik však spočíva v tom, že funkcia Bluetooth Audio Sharing umožňuje pripojenie dvoch nezávislých reproduktorov / slúchadiel, čiže môže ísť o rôzne modely, či rôznych výrobcov. Stačí, že disponujú technológiou True Wireless Stereo. Unikátom je aj možnosť nezávislého nastavenia hlasitosti pre jednotlivé audio výstupy, čo sa môže hodiť napríklad pri pozeraní filmov cez slúchadlá, napríklad pri cestovaní vo vlaku, autobuse, alebo lietadle.

Ocenili by ste prítomnosť takejto funkcie aj na ostatných modeloch od spoločnosti Xiaomi? Dajte nám vedieť do komentárov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre