Xiaomi Mi 10 bude jedným z prvých smartfónov s novou LPDDR5 RAM. Zaradí sa medzi najvýkonnejšie na trhu

Spoločnosť Xiaomi spája sily s popredným výrobcom mobilných RAM čipov, spoločnosťou Micron Technology

Xiaomi Mi 10_render
Zdroj: Ben Geksin, Vosveteit.sk

Séria smartfónov Xiaomi Mi 10, ktorá bude predstavená už o pár dní, opäť posunie technologické hranice smartfónov na úplne inú úroveň. Čínsky výrobca Xiaomi totižto len pred niekoľkými hodinami oznámil začiatok spolupráce so spoločnosťou Micron Technology, ktorá začala s masovou výrobou prvých LPDDR5 RAM čipov určených pre najvýkonnejšie smartfóny na trhu. 

Čo je to LPDDR5 RAM?

Na začiatok určite treba objasniť, čo to vôbec LPDDR5 RAM (Low Power Double Data Rate 5 RAM) vlastne je a aké sú jej výhody. Aktuálne sa v smartfónoch využíva predošlá generácia, čiže logicky LPDDR4 RAM. Oproti aktuálne využívanej generácií má v poradí 5. generácia nízko-odberovej RAM pre smartfóny ponúknuť prenosovú rýchlosť na úrovni až 6,4 Gbps. V porovnaní s klasickou LPDDR4 RAM ide o takmer dvojnásobnú prenosovú rýchlosť, v porovnaní s modernejšou LPDDR4x RAM ide o 20 percentný nárast.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
micron technology lpddr5 ram
Zdroj: Weibo

Navýšená prenosová rýchlosť však rozhodne nie je jediná oblasť, ktorú nová generácia mobilnej RAM od Micron Technology prináša. Výrobca deklaruje, že nový čip spotrebuje až o 20 percent menej energie oproti svojmu predchodcovi, čím sa zároveň zvýši výdrž batérie zariadení o zhruba 5 až 10 percent.

Výrobca zároveň dodáva, že nová generácia bezproblémovo zvláda úpravu obrázkov či videa vo vysokých rozlíšeniach, hry v rozšírenej realite s vysokým rozlíšením, či dokonca dokáže na pozadí bezproblémovo udržať až 100 spustených aplikácií. Veľký výkonnostný nárast môžme očakávať aj v spolupráci s umelou inteligenciou, ktorá v tomto prípade dokáže spolupracovať s RAM oveľa rýchlejšie, ako kedykoľvek predtým.

Xiaomi Mi 10 ako prvý smartfón s LPDDR5 RAM

Skvelou správou pre všetkých fanúšikov spoločnosti Xiaomi je, že práve LPDDR5 RAM bude súčasťou všetkých smartfónov zo série Mi 10, potvrdil to samotný viceprezident Xiaomi Group, Chang Cheng, na sociálnej sieti Weibo.

„Ceníme si dlhoročné vedúce a inovačné schopnosti spoločnosti Micron v oblasti pamäte. Pamäť LPDDR5 DRAM od spoločnosti Micron má špičkový výkon na trhu a prináša smartfónom Xiaomi 10 nižšiu spotrebu energie. Zabezpečuje tiež lepší výkon a stabilitu. Veríme, že LPDDR5 bude v roku 2020 štandardom pre high-end telefóny. “

Všetky informácie o pripravovaných smartfónoch zo série Xiaomi Mi 10 nájdeš priamo na našom webe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre