SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Gramophone: Tlačiareň, ktorá Vám „vytlačí“ fotografie spolu aj so zvukom

Xiaomi predstavuje tlačiareň Xiaomi Gramphone, ktorá okrem fotografie zachytí aj zvukovú stopu, ktorú si budete môcť prehrať na smartfóne.

Spoločnosť Xiaomi bezpochyby patrí medzi inovatívne spoločnosti, ktoré prinášajú nezvyčajné produkty. Dôkazom toho je aj najnovší produkt – tlačiareň, ktorá je schopná vytlačiť fotografiu spolu aj so zvukovou stopu.

Xiaomi Gramophone

Xiaomi Gramophone je oficiálny názov nového produktu, ktorý umožňuje vytlačiť fotografiu spolu aj so zvukovou stopou. Samotná zvuková stopa však nie je priamo súčasťou fotografie, ale  externej aplikácie. Okrem toho, fotografia dokáže pomocou aplikácie aj „ožiť“ a to prostredníctvom rozšírenej reality (AR). Pre lepšiu ilustráciu, ako tento nový produkt funguje, si môžete pozrieť video nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vytvorenie takejto fotografie je celkom jednoduché. Používateľ pomocou WiFi siete môže odoslať na tlačiareň fotografiu, ku ktorej pripne zvukový záznam v rozsahu od 3 do 60 sekúnd. Zvuk  je následne prehrávaný  prostredníctvom cloudovej služby. K prehraniu dôjde vždy automaticky po tom, ako používateľ oskenuje fotografiu. Používateľ zároveň bude môcť k takejto fotografii pripnúť aj video s maximálnou dĺžkou trvania do 15 sekúnd. Xiaomi do budúcnosti sľubuje, že bude dostupnejší aj realistickejší AR efekt s  videom, vďaka čomu sa bude javiť, že pohyb „vychádza“ priamo z fotografie.

Xiaomi Gramophone Printer_fotografia tlaciarne_1
Zdroj: XiaomiYoupin via Xiaomitoday.com

Tlačiareň sa okrem tejto funkcionality môže pochváliť aj ďalšími vlastnosťami. Za spomenutie napríklad stojí, možnosť generovanie 16,7 miliónov farieb, ako aj sublimačná tlač. Pomocou sublimačnej tlače sa na fotografiu dostane aj ochranná fólia, vďaka ktorej sú výsledné fotografie odolnejšie voči externým faktorom, ako je napríklad voda, oxidácia, a podobne. Inými slovami, fotografia bude výrazne trvanlivejšia. Okrem toho, tlačiareň by mala byť aj prenosnou. Je totiž vybavená vstavanou batériou, ktorá by mala byť schopná vytlačiť do 40 fotografií na jedno nabitie. Čo sa týka ceny, tak stáť by mala približne 100€.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close