Xiaomi do MIUI v súvislosti s prehrievaním zariadenia pridá novú funkciu. Pozrite sa, o čo ide!

Smartfóny od Xiaomi budú po novom oveľa jednoduchšie informovať o tom, či je teplota vášho modelu v norme. Vyjadrenie bude zobrazené slovne.

Teplota baterie smartfonu Xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk, PNG Wing

Spolu s rýchlejším spôsobom nabíjania či náročnejšími hrami a aplikáciami sa nám čoraz častejšie stáva, že sa naše zariadenie dostane do stavu prehrievania sa. Batérie jednoducho nie sú úplne dokonalé a vyššie teploty im neprospievajú. Kedy však už prechádzame do stavu, že sa naše zariadenie skutočne prehrieva a kedy sme ešte v tolerovanej hranici teploty? Smartfóny od Xiaomi, resp. ich dcérskych značiek Redmi a Poco nás vďaka nadstavbe MIUI upozornia na neprimerané teplotné hodnoty. Informuje nás o tom portál Xiaomiadictos.com vďaka čomu i vieme, ako bude nová funkcia týchto smartfónov fungovať.

Xiaomi pridá do svojej nadstavby pokročilý indikátor správnej teploty

Už dnes nadstavba MIUI ponúka ukazovateľ aktuálnej teploty batérie, ktorý nám však sám o sebe mnoho nepovie. Vďaka nemu vieme, akú teplotu má aktuálne naša batéria smartfónu a to je všetko. Po novom by sme sa však mali i dozvedieť, či je takáto hodnota ešte tolerovaná a či by sme náhodou s naším zariadením nemali niečo robiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

To všetko bude zobrazené v prehľadnom indikátore na mieste, kde sa dnes nachádza indikátor aktuálnej teploty batérie. V blízkej dobe sa tam zobrazí už len nápis, prostredníctvom ktorého nás Xiaomi oboznámi s tým, či je takáto teplota nášho zariadenia ešte v norme. Stupne budú celkovo tri a budú tým indikovať teploty od úplne podchladeného zariadenia až po prehriaty model.

A o čom všetkom nás náš smartfón bude informovať?

Prvým stupňom bude podchladený smartfón, ktorý taktiež nie je ničím príjemným. K tomuto stavu sa môžeme dostať primárne v zime, kedy náš smartfón nosíme vonku po vreckách či dokonca v ruke a extrémne chladné teploty dokážu i nepríjemne pôsobiť na našu batériu.

Druhý stupeň bude indikovať normálnu teplotu, ktorej by sme mali dosahovať vo chvíli, kedy je naše zariadenie ako v pokojovom režime, tak i v akceptovateľnej hodnote pri jeho používaní. Pri takomto stupni teploty by sme sa nemali zaoberať žiadným ohrievaním smartfónu či naopak jeho ochladzovaním.

Tretí stupeň bude indikovať už logicky prehrievanie a v takomto prípade by ste mali zvážiť schladenie vášho zariadenia. Myslíme, že takéto informovanie používateľov smartfónov v troch stupňoch bude efektívnejšie a zrozumiteľnejšie, ako len číselné hodnoty.

Xiaomi indikátor teploty batérie
Starý vs. nový indikátor teploty batérie. Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nová funkcia je v súčasnosti aktívna v uzatvorenej beta verzii nadstavby MIUI a zatiaľ len v čínskej ROM. Na náš trh však zrejme príde až neskôr a prostredníctvom nadstavby MIUI 13. Čo poviete na novú funkciu nadstavby MIUI vy? Je pre vás prehľadnejšia číselná hodnota alebo slovné vyhodnotenie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre