Xiaomi chystá konkurenciu pre Samsung Galaxy Z Flip: Leaker odhalil, kedy model predstavia!

Nový skladateľný smartfón z radu Xiaomi má prísť skôr, ako by sme pôvodne čakali. A vieme, že v tomto prípade pôjde o "véčkový" smartfón.

Xiaomi Mi Flip smartfon
Zdroj: Let's Go Digital

Spoločnosť Xiaomi je jednou z najväčších priekopníkov nových technológií. Smartfóny často prinášajú nové funkcie skôr ako ostatní, to však neplatí v prípade skladateľného smartfónu známeho ako „véčko“. To nájdeme na trhu už u viacerých spoločností, no najznámejším majiteľom takéhoto modelu je juhokórejská spoločnosť Samsung. Kto by nepoznal modelový rad Samsung Galaxy Z Flip, ktorý si tento rok vyslúžil už tretiu generáciu, však? Portál Xiaomiadictos.com nám však teraz odhaľuje, že už čoskoro sa budeme môcť tešiť z prvého takéhoto smartfónu i spod krídel čínskeho Xiaomi. Kedy to teda bude? Zdá sa že skôr, ako sme pôvodne čakali!

Čínskemu gigantovi nie sú skladateľné smartfóny cudzie

Tento rok sme sa mohli dočkať prvého skladateľného smartfónu spod krídel čínskeho Xiaomi. A i keď sa rok 2021 mal pre tohto výrobcu významným práve z hľadiska skladateľných zariadení, Mi MIX Fold bol nakoniec i jediným smartfónom, ktorý priniesol skladateľný displej. Pôvodne plánované smartfóny sa tak zrejme odložia až na budúci rok a prinesú ďaleko lepšiu výbavu. Myslíme však, že sa nakoniec plány čínskej spoločnosti nenaplnili i z dôvodu okresaného množstva prémiových smartfónov práve pre rozsiahly výpadok čispetov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalší skladateľný smartfón však nemá mať „knihové“ zatváranie, ktoré Xiaomi použilo už u spomínaného Mi MIX Fold-u. Ako nás upozorňuje známy leaker Digital Chat Station, ďalší model má byť „véčkom“. To má byť konkurenciou práve pre spomínaný Samsung Galaxy Z Flip či Motorolu Razr.

Xiaomi skladateľný smartfón
Zdroj: Let’s Go Digital

Pôjde o Xiaomi MIX Flip?

S únikmi o pripravovanom smartfóne so skladateľným displejom do tvaru písmena vé ku nám prichádzajú i teórie, ako by sa smartfón mohol volať. Najpravdepodobnejšie však bude, že tento model bude patriť do série Xiaomi MIX, do ktorej patrí viacero netradičných smartfónov. Táto séria sa tento rok vrátila medzi tradičné modelové rady, ktorých zástupcov pravdepodobne uvidíme častejšie.

No aby sme nezabudli, zdá sa, že nový smartfón so skladaním do tvaru V od čínskej spoločnosti Xiaomi bude predstavený na začiatku roku 2022. Nebolo by prekvapujúce, keby sa takéto zariadenie klasifikovalo ako nástupcu modelu Mi MIX Fold predstavenom v marci minulého roku. Na ďalšie detaily si však budeme musieť počkať. Nepochybujeme, že výbava bude hviezdna a cenou bude model od čínskeho giganta prekonávať konkurenčné smartfóny.

Kúpili by ste si skladateľný smartfón? A ste skôr tím „véčko“ alebo tím „kniha“? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre