SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi CC9 Pro je oficiálne predstavený! Xiaomi ukazuje, že cena prémiového zariadenia môže byť ešte nižšia ako doposiaľ

Xiaomi oficiálne predstavuje smartfón CC9 Pro. Druhý smartfón na svete so 108-megapixelovým snímačom. Mnohých prekvapí aj priaznivá cena.

Čínsky technologický gigant, spoločnosť Xiaomi, oficiálne predstavila smartfón, o ktorom sa posledné týždne písalo vo zvýšenej miere. Privítajme Xiaomi Mi CC9 Pro! Na tému upozorňuje portál Gizchina.com.

Xiaomi Mi CC9 Pro je realitou

Nový dizajn zariadenia Xiaomi pravdepodobne nikomu nevyrazí dych, a  to nie z dôvodu, že by nebol skvelým, ale preto, že sme ho mohli v posledných týždňoch viackrát vidieť, a to aj na reálnych fotografiách. V každom prípade sa z pohľadu dizajnu jedná o prémiový smartfón so 6,47″ AMOLED displejom s rozlíšením 2340 x 1080 bodov a pomerom strán 19,5:9. Poteší aj vysoký kontrastom 400000:1, podpora HDR či DCI-P3 gamut (pozn. redakcie: Gamut je dosiahnuteľná oblasť farieb v určitom farebnom priestore. Farby mimo túto oblasť možno v danom farebnom priestore zobraziť len približne). Nechýba ani krycie sklíčko Gorilla Glass 5. generácia, ktoré okrem prednej strany zariadenia pokrýva aj tu zadnú. Bezpochyby mnohých poteší aj TUV Rheinland certifikácia (pozn. redakcie: TUV Rheinland zmierňuje dopad modrého svetla na oči). Čerešničkou na torte je skener odtlačkov prstov umiestnený v  displeji zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hardware

Z  pohľadu Hardwaru sa nejedná o žiadne prekvapenie. Xiaomi v podstate splnilo to, čo bolo iniciované. Telefón konkrétne poháňa procesor Qualcom Snapdragon 730G (ktorý je postavený na rovnakej architektúre ako Snapdragon 855). Chváli sa lepším výkonom CPU o 35%, o 25% lepším výkonom GPU a 2-krát tak výkonným AI, ako to bolo v prípade svojho predchodcu v podobe procesora Snapdragon 730.

Xiaomi CC9 Pro procesor Qualcomm snapdragon 730G
Zdroj: Xiaomi via Gizmochina.com

Procesor je zároveň optimalizovaný pre hry. Aby sme nezabudli, dopľňa ho 6GB/8GB RAM v  kombinácii so 128GB/256GB úložným priestorom.

Xiaomi Mi CC9 Pro podpora rychleho nabijania do 30W
Zdroj: Xiaomi via Gizmochina.com

Smartfón ďalej poháňa  batéria s  kapacitou 5260mAh, ktorá podporuje rýchle nabíjanie do 30W. Xiaomi hovorí, že telefón je možné plne nabiť do 65 minút.

Kamera

Nuž, hlavným ťahúňom tohto smartfónu bude pravdepodobne kamera. Smartfón celkovo disponuje 6 snímačmi, z  toho 5 je umiestnených v chrbte zariadenia. Mimochodom, jedná sa o 2. smartfón na svete, ktorý disponuje 108-megapixelovým snímačom (ISOCELL HMX CMOS). Špecifikácie kamier si môžete pozrieť nižšie na infografike.

Xiaomi Mi CC9 Pro kamera
Zdroj: Xiaomi Via Gizmochina.com

Software

Z  pohľadu softwaru, zariadenie poháňa Android vo verzii 9.0 (pozn. redakcie: Xiaomi bezpochyby smartfón aktualizuje aj na najnovšiu verziu Android 10) v kombinácii s nadstavbou MIUI 11. Zariadenie ponúka Duálne 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS, IR blaster, USB-C and 3.5mm jack pre slúchadlá.

Xiaomi Mi CC9 Pro_3 (1)
Zdroj: Xiaomi Via Gizmochina.com

Prejdime teraz k  cene zariadenia, ktorá zaujme bezpochyby mnohých. V prípade zariadenia vo verzii 6GB/128GB si Xiaomi bude pýtať 399$, v prípade 8GB/128GB verzii 442$ a za najvýkonnejšiu verziu 8GB/256GB si Xiaomi vypýta 499$. Smartfón by sa mal v predaji ocitnúť od 11. novembra.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close